Zavřít reklamu

Jak používat Kontinuitu na Macu? Tuto otázku si možná kladete, pokud jste si třeba nedávno pořídili Mac, chtěii byste jej co nejefektivněji využívat ve spojení s vaším iPhone či iPadem, můžete si na následujících řádcích přečíst, jak na Macu používat Kontinuitu.

Produkty Apple jsou proslulé důmyslně provázaným ekosystémem, který je spojuje dohromady. Když si koupíte nový iPhone a Mac, můžete využívat řadu funkcí Kontinuity. Jednou z těchto nabídek je Handoff, která, jak už její název napovídá, umožňuje předávat úkoly z jednoho zařízení do druhého.

Jak používat Kontinuitu a Handoff na Macu

Pokud jste tedy například začali psát poznámku na iPhonu, můžete ji předat do Macu a naopak. Zde je návod, jak předávat úkoly mezi iOS a macOS.

  • Nejprve na iPhonu spusťte Nastavení -> Obecné -> AirPlay a Handoff.
  • Ujistěte se, že je aktivovaná položka Handoff.
  • Poté na Macu klikněte vlevo nahoře na   menu -> Nastavení systému -> Obecné -> AirDrop a Handoff.
  • Ujistěte se, že jste povolili používání Handoff mezi vaším Macem a zařízeními přes iCloud.

Kdykoli se iPhone a Mac ocitnou v blízkosti a bude na nich aktivované Bluetooth připojení, můžete si mezi oběma zařízeními předávat úkoly – tedy například zahájit práci v konkrétní aplikaci na Macu a dokončit ji na iPhonu či iPadu. V iOS se zkratka Handoff zobrazí ve spodní části přepínače aplikací, zatímco na Macu se zástupce objeví v pravé části Docku.
Kliknutím na zástupce Handoff spustíte příslušnou aplikaci a můžete pokračovat v úkolu, na kterém jste pracovali na druhém zařízení. Funkce Handoff je skvělá pro ty, kteří mají tendenci pracovat na cestách. Můžete rychle začít psát e-mail na telefonu a pak ho předat Macu, pokud dáváte přednost větší klávesnici a obrazovce. Handoff můžete používat s Poznámkami, kancelářskými aplikacemi z balíčku iWork, Safari, Mailem a dalšími aplikacemi od Applu.

.