Zavřít reklamu

Více než měsíc čekali majitelé HomePodů na slibovanou aktualizaci se zásadními novinkami. Nakonec vyšla s označení iOS 13.2 na začátku tohoto týdne. Update ale obsahoval závažnou chybu, která některé reproduktory během aktualizace zcela znefunkčnila. Apple záhy aktualizaci stáhl a nyní po pár dnech vydává její opravnou verzi v podobě iOS 13.2.1, jež by zmíněný neduhem již trpět neměla.

Nový iOS 13.2.1 pro HomePod se kromě absence chyby od předchozí verze v ničem neliší. Přináší tudíž naprosto stejné novinky, mezi které se řadí funkce Handoff, rozpoznání hlasu uživatele, podpora pro rádiové stanice a Ambient Sounds. Jde o poměrně stěžejní funkce, které zásadně vylepšují uživatelský zážitek z HomePodu a rozšiřují možnosti jeho využití.

Za pomoci pouhého příkazu pro Siri si tak mohou majitelé HomePodů nově naladit více než sto tisíc rádiových stanic se živým vysíláním. Nová funkce rozpoznání hlasu pak umožní, že HomePod může využívat více uživatelů – na základě hlasového profilu je reproduktor nyní schopen rozeznat od sebe jednotlivé členy domácnosti a podle toho jim poskytnout odpovídající obsah, tedy například konkrétní seznamy skladeb nebo třeba zprávy.

Pro mnohé přínosná je také podpora Handoff. Díky této funkci mohou uživatelé pokračovat v přehrávání obsahu z iPhonu nebo iPadu na HomePodu, jakmile se k reproduktoru přiblíží se svým iOS zařízením v ruce – stačí jen potvrdit notifikaci na displeji. Díky Handoff lze rychle navázat na přehrávání hudby, podcastů a dokonce je možné na reproduktor přenést i telefonní hovor.

Díky nové funkci Ambient Sounds si mohou uživatelé na chytrém reproduktoru od Applu snadno přehrávat relaxační zvuky, jako je třeba bouřku, mořské vlny, zpěv ptáků a bílý šum. Zvukový obsah tohoto typu je sice k dispozici také na Apple Music, v případě Ambient Sounds ale půjde o funkci integrovanou přímo v reproduktoru. Ruku v ruce s tím lze nyní na HomePodu nastavit časovač pro usnutí, který automaticky zastaví přehrávání hudby nebo relaxačních zvuků po určité době.

Nová aktualizace se na HomePod nainstaluje automaticky. Pokud byste chtěli proces zahájit s předstihem, můžete tak učinit v aplikaci Domácnost na iPhonu. Pakliže vám předchozí update reproduktor znefunkčnil, kontaktujte podporu Applu, která by vám měla zajistit náhradní kus. O něco jednodušší bude návštěva Apple Storu.

Apple HomePod

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nevim zda to funguje pro vsechny cleny domacnosti, napr. telefonovani nebo prehozeni hudby z iPhonu na HomePod priblizenim, kdyz nejsem spravce. Mne to nejde, kdyz jsem jenom clen. Nebo je nekde chybne nastaveni.

celý text

Čtěte více.