Zavřít reklamu

Loňská generace iPhone 12 se konečně pochlubila dlouho očekávanou podporou 5G sítí. Podle dostupných informací od nejuznávanějšího analytika, Ming-Chi Kua, se Apple chystá stejnou novinku zavést i do levnějšího modelu iPhone SE, který by se světu měl představit již v první polovině příštího roku. Po stránce designu by se od předchozího modelu SE neměl odlišovat a ponese tedy vzhled iPhonu 8. Hlavní rozdíl ale přijde ve výkonu a již zmiňované podpoře 5G.

Takto bude vypadat iPhone 13 Pro (render):

Zařízení se bude prodávat jakožto nejlevnější 5G iPhonem vůbec, čehož se Apple chystá využít. Aktuálně je nejlevnějším jablečným telefonem s podporou 5G iPhone 12 mini, jehož cenovka startuje na necelých 22 tisících korunách, což není úplně částka, u které zní dobře slovo „nejlevnější.“ Internetem zároveň kolovaly spekulace o zařízení s názvem iPhone SE Plus. To by mělo nabídnout větší displej a čtečku otisků prstů Touch ID. V nejnovější zprávě ale podobný telefon Kuo vůbec nezmiňuje. Není proto jasné, zdali z vývoje sešlo, nebo se o podobném modelu možná ani nikdy neuvažovalo.

iPhone-SE-Cosmopolitan-Clean

Kuo v minulosti navíc tvrdil, že Apple pracuje na vylepšené verzi iPhonu 11 s 6″ LCD displejem, Face ID a podporou 5G. Tento model by se měl odhalit nejdříve v roce 2023 a s vysokou pravděpodobností zaparkuje do stáje iPhonů SE. Původně zmiňovaný iPhone SE s podporou 5G se světu odhalí během jarní keynote v roce 2022.

.