Zavřít reklamu

iCloud je jablečná cloudová služba, která slouží primárně k zálohování všech vašich dat. Pokud nějaká data na iCloud umístíte, tak k nim navíc můžete jednoduše přistupovat úplně odkudkoliv – stačí, abyste byli připojení k internetu. Apple nabízí všem jedincům, kteří si založili Apple ID, celkově 5 GB úložiště na iCloudu zdarma, což není úplně mnoho. K dispozici jsou pak celkově tři placené tarify, a to 50 GB, 200 GB a 2 TB. Chcete-li mít veškerá data v bezpečí, tak se rozhodně vyplatí měsíčně do předplatného iCloudu investovat. Za cenu jedné kávy či krabičky cigaret to rozhodně stojí.

Jak na iPhone jednoduše uvolnit gigabajty místa na iCloudu

Apple má samozřejmě všechny své tarify moc dobře propočítané. Velmi jednoduše se tak můžete ocitnout v situaci, kdy si pořídíte některý z tarifů, a po chvilce používání zjistíte, že vám nedostačuje. Ve skutečnosti by vám ale stačilo jen o něco málo více místa navíc. Na takovém rozcestí můžete učinit dvě rozhodnutí – buď si zakoupíte větší tarif s tím, že pro vás bude velký a drahý až zbytečně moc, anebo uvolníte místo na iCloudu. Společně už jsme si v několika článcích ukázali mnoho tipů, jak je možné místo na iCloudu vyčistit. Existuje ale jeden tip, který si zaslouží vyzdvihnout, jelikož pomocí něj zvládnete uvolnit několik gigabajtů místa na iCloudu jen pár klepnutími. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky otevřete váš profil.
  • Následně o kousek níže vyhledejte a klepněte na kolonku iCloud.
  • Otevře se další obrazovka, kde pod grafem využití rozklikněte Spravovat úložiště.
  • Na další stránce pak níže lokalizujte sekci Zálohy, kterou otevřete.
  • Zde se zobrazí veškeré zálohy na iCloudu, pravděpodobně včetně těch starých ze zařízení, která už nevyužíváte nebo je nemáte.
  • Rozklikněte si tedy nepotřebnou zálohu, kterou si můžete dovolit smazat.
  • Pak už jen stačí klepnout na Smazat zálohu a akci jednoduše potvrdit.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu jednoduše uvolnit místo v iCloudu. Osobně jsem se rozhodl pro odstranění zálohy z iPhonu, který jsem měl pár měsíců zpět na recenzi. Tato záloha měla dohromady 6,1 GB, což je v rámci menších tarifů iCloudu opravdu hodně. Jestliže jste někdy v minulosti měli starší zařízení a na něm zapnuté zálohování na iCloud, tak se zde bude záloha i nadále nacházet a vy ji budete moci odstranit. V případě, že vám vymazání zálohy nepomohlo, popřípadě pokud nemůžete žádnou zálohu odstranit, tak bude nutné pořídit větší tarif iCloudu, a to v Nastavení → váš profil → iCloud → Spravovat úložiště → Změnit tarif úložiště.

.