Zavřít reklamu

Určitě to zná každý z vás – Nedostatek místa na iCloudu – otravná hláška, která na iPhonu vyskakuje snad každý den. Každý uživatel, který si zaregistruje Apple ID, dostane od Applu zdarma 5 GB úložiště v iCloudu, avšak dnešní době je 5 GB doopravdy málo. Proto se vám určitě do budoucna bude hodit upgrade úložiště iCloudu, který se platí měsíčně a vyjde doopravdy na pakatel. Pojďme se tedy společně v rámci tohoto článku podívat, jak si můžete zvýšit úložiště na iCloudu. Někteří z vás by zase možná toužili po snížení, aby ušetřili – tento postup si samozřejmě ukážeme také.

Ceny tarifů iCloudu

K dispozici jsou čtyři tarify úložiště na iCloudu. Pokud jste jako jedinec, tak vám určitě budou stačit jeden z těch levnějších. Pokud však například své úložiště sdílíte s rodinou, tak už se určitě vyplatí vybrat větší úložiště. Volba je však stále na vás:

  • 5 GB – zdarma, nelze sdílet s rodinou
  • 50 GB – 25 korun měsíčně, nelze sdílet s rodinou
  • 200 GB – 79 korun měsíčně, lze sdílet s rodinou
  • 2 TB – 249 korun měsíčně, lze sdílet s rodinou

Jak zvýšit tarif úložiště na iCloudu

Pokud jste se rozhodli, že vám základních 5 GB na iCloudu nestačí a chtěli byste tak provést upgrade úložiště, tak postupujte následovně. Na vašem iOS zařízení se přesuňte do nativní aplikace Nastavení, kde v horní části obrazovky klikněte na vaše jméno. Poté zvolte možnost iCloud a počkejte, odkud se vše nenačte. Poté stačí kliknout na možnost Spravovat úložiště. Nyní budete muset opět chvíli počkat, dokud nedojde k načtení. Poté už jen zvolte možnost Změnit tarif úložiště. Otevře se nová obrazovka, kde už si jen stačí vybrat jeden z větších tarifů. Jakmile si jeden z nich vyberte, tak jej označte, a v pravém horním roku klikněte na Koupit. Poté si stačí projít klasickými potvrzeními a navýšení úložiště na iCloudu je hotovo.

Jak snížit tarif úložiště na iCloudu

V případě, že jste již vlastnili větší úložiště na iCloudu, avšak nejste schopni jej využít, popřípadě pokud jste iCloud sdíleli s rodinnými příslušníky, avšak z nějakého důvodu už tak nečiníte, tak se vám určitě bude hodit možnost pro snížení úložiště na iCloudu. V tomto případě přejděte do nativní aplikace Nastavení, kde rozklikněte záložku s vaším jménem. Poté zvolte možnost s názvem iCloud a počkejte, dokud se vše nenačte. Poté klikněte na možnost Spravovat úložiště. Opět počkejte, dokud nedojde k načtení. Poté zvolte možnost Změnit tarif úložiště a z nové obrazovky, která se zobrazí, klikněte na Možnosti snížení tarifu. Poté zadejte heslo k vašemu účtu a klikněte na tlačítko Spravovat. Jakmile tak učiníte, tak už si jen stačí zvolit nižší tarif, a poté v pravé horní části kliknout na tlačítko Hotovo.

Věřím, že vám tento návod pomohl v tom, abyste si dle vlastního uvážení zvolili takový tarif iCloudu, který vám bude vyhovovat. Osobně využívám tarif 200 GB, dohromady jej využíváme tři v rodině a musím říct, že dostačuje. Pokud se rozhodnete pro snížení tarifu úložiště, například z 200 GB na 50 GB a budete mít zaplněných 100 GB na iCloudu, tak musíte veškerá přebytečná data smazat do dalšího zúčtovacího období. V opačném případě totiž dojde ke smazání těchto přebytečných dat.

.