Zavřít reklamu

Jablečný ekosystém je naprosto unikátní a jedná se o hlavní věc, kvůli které si zákazníci kupují právě produkty od Applu. Pokud vlastníte více než jedno zařízení od kalifornského giganta, tak mi v tomto rozhodně dáte zapravdu. Dá se říct, že můžete jednoduše v jakékoliv práci, kterou začnete dělat na iPhonu, automaticky a ihned pokračovat na Macu či na jakémkoliv jiném zařízení – a takto to funguje i všemožně naopak. Jakýkoliv dokument, který si uložíte na iCloud, můžete ihned otevřít na všech vašich zařízeních, veškeré fotografie a videa si můžete při využití Fotek na iCloudu zobrazit kdekoliv a kdykoliv a stejně tak i zprávy, poznámky, připomínky, kalendáře a vše ostatní. Práce na Apple zařízeních je tak o mnoho jednodušší a příjemnější, na což si ale musí každý přijít sám.

Jak na iPhone nastavit, abyste mohli hovory vyřizovat i z Macu a dalších zařízení

Věděli jste však o tom, že naprosto stejně jednoduše můžete napříč vašimi Apple zařízeními sdílet také příchozí hovory? Pokud vám tedy někdo zavolá klasicky na iPhone, tak hovor můžete vzít třeba na Macu či na iPadu. Díky tomu nemusíte třeba při práci na Macu vůbec vzít iPhone do ruky. Jednoduše se vám příchozí hovor zobrazí v pravé horní části obrazovky, kde jej můžete přijmout či odmítnout. Mac pak samozřejmě využívá vlastní mikrofon a reproduktory pro přenos zvuku, popřípadě můžete klidně využít AirPody. Vše je nesmírně jednoduché. Tuto funkci je ale nutné pro funkčnost aktivovat, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde vyhledejte a rozklikněte sekci Telefon.
  • V této sekci pak sjeďte níže ke kategorii s názvem Hovory.
  • Součástí této kategorie je pak kolonka Na ostatních zařízeních, kterou otevřete.
  • Zde pomocí přepínače proveďte aktivaci funkce Hovory na ostatních zařízeních.
  • Následně se vám níže zobrazí seznam všech vašich zařízení.
  • Pomocí přepínačů pak stačí u jednotlivých zařízení funkci aktivovat.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu aktivovat jakési „předávání“ hovorů na vaše ostatní zařízení. Rozhodně si pečlivě vyberte, na kterých zařízeních chcete mít možnost pro zobrazení příchozích hovorů. Aktivujete-li tuto možnost u všech zařízení, tak se vám při příchozím hovoru může rozvibrovat celý stůl a nebudete vědět, kde hovor chcete přijmout. Osobně využívám tuto funkci především na Macu, na kterém jsem většinu dne. Aby bylo možné tímto způsobem hovory z iPhonu na vaše jiná zařízení předávat, tak je samozřejmě nutné, aby tato zařízení byla vedena pod stejným Apple ID. Kromě toho je nutné, aby byl iPhone v dosahu ostatních zařízení a zároveň musíte být připojeni k Wi-Fi.

.