Zavřít reklamu

K ovládání Apple Watch můžete využít několik různých způsobů. Primárně samozřejmě využíváme dotykový displej, sekundárně je pak možné využít také digitální korunku, kterou se jednoduše přesunete výše či níže a do seznamu aplikací. Nutno však zmínit, že tímto možnosti pro ovládání jablečných hodinek nekončí. Relativně nově je totiž v rámci watchOS k dispozici funkce, díky které je možné ovládat jablečné hodinky pomocí gest rukou. To znamená, že se Apple Watch vůbec nemusíte dotknout – stačí, abyste podle nastavení například sevřeli pěst nebo poklepali dvěma prsty.

Jak ovládat Apple Watch pomocí gest rukou

Výše zmíněná funkce, pomocí které můžete ovládat Apple Watch pomocí gest rukou, je součástí sekce Zpřístupnění. Tato sekce v sobě ukrývá mnoho různých funkcí, které jsou určené především pro jedince s určitým znevýhodněním, například nevidomým a neslyšícím. Možnost ovládání Apple Watch pomocí gest je pak primárně určená takovým uživatelům, kteří nemohou využít ruku, potažmo prsty k ovládání. Pravdou ale je, že ovládání hodinek pomocí gest ve finále může využít i klasický uživatel, který netrpí žádným znevýhodněním. Ať už se řadíte do skupiny znevýhodněných nebo neznevýhodněných, tak postup pro aktivaci ovládání jablečných hodinek pomocí gest rukou je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně najděte sekci s názvem Zpřístupnění a klepnutím ji otevřete.
  • Zde pak sjeďte o kousek níže a v kategorii Motorické funkce rozklikněte AssistiveTouch.
  • Po otevření této sekce proveďte pomocí přepínače aktivaci funkce AssistiveTouch.
  • Jakmile tak učiníte, tak níže v kategorii Vstupy přejděte do sekce Gesta rukou.
  • Zde už jen nakonec stačí, abyste funkci Gesta rukou přepínačem aktivovali.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch aktivovat ovládání pomocí gest rukou. Pokud pod možností pro aktivaci funkce klepnete na text Další informace…, tak si můžete zobrazit způsoby ovládání pomocí gest – konkrétně jsou k dispozici čtyři, a to spojení prstů, dvojí spojení prstů, sevření pěstí a dvojí sevření pěsti. Ve výchozím nastavení tyto způsoby slouží k přesunu vpřed a zpět, ke klepnutí a ke zobrazení nabídky akcí. Jen pomocí těchto čtyř gest můžete relativně jednoduše začít ovládat Apple Watch. Ovládání je opravdu precizní a jablečné hodinky dokáží každé gesto bez problémů rozpoznat, což je pozoruhodné.

.