Zavřít reklamu

Nedílnou součástí operačního systému iOS jsou také režimy soustředění, kterých si můžete vytvořit hned několik a přizpůsobit si v nich, kdo vás bude moci kontaktovat, které aplikace vám budou moci odesílat oznámení apod. Režimy soustředění přišly konkrétně minulý rok, a to v iOS 15 s tím, že nahradily původní obyčejný režim nerušit. Jak už to tak u nových funkcí bývá, tak v dalším roce od představení Apple přichází s dalšími rozšířeními a vylepšeními – a v případě iOS 16 tomu z hlediska režimů soustředění není jinak. Pojďme se proto společně na jednu z novinek v režimech soustředění z iOS 16 podívat.

Jak na iPhone nastavit automatickou zamknutou obrazovku s režimem soustředění

Nastavit si nově můžete například to, aby se nastavila konkrétní zamknutá obrazovka poté, co aktivujete režim soustředění, popřípadě naopak aby se režim soustředění automaticky aktivoval poté, co nastavíte konkrétní zamknutou obrazovku. Tímto tak režim soustředění propojíte a už nikdy nebudete muset zamknutou obrazovku přepínat ručně, vše bude probíhat automaticky. Pokud byste chtěli zamknutou obrazovkou s režimem soustředění propojit, postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli na zamknutou obrazovku.
  • Následně se autorizujte, a poté na zamknuté obrazovce podržte prst.
  • V zobrazeném režimu výběru si najděte zamknutou obrazovku, kterou chcete s režimem soustředění propojit.
  • Jakmile tak učiníte, klepněte ve spodní části obrazovky na tlačítko Režim soustředění.
  • Tímto se otevře malé menu, ve kterém klepnutím vyberte režim soustředění, který chcete využít.
  • Nakonec, po vybrání, už jen stačí režim úprav zamknuté obrazovky opustit.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na iPhonu s iOS 16 docílit toho, aby se propojila zamknutá obrazovka s režimem soustředění. Pokud tedy nyní aktivujete jakýmkoliv způsobem režim soustředění, tedy například přímo na iPhonu z ovládacího centra, popřípadě z jakéhokoliv jiného Apple zařízení, tak dojde k automatickému nastavení vybrané zamknuté obrazovky. Zároveň, pokud ručně aktivujete zamknutou obrazovku s propojeným režimem soustředění, tak se automaticky nastaví na všech zařízeních. Ideální je tohle například u režimu soustředění Spánek, kdy si můžete nastavit tmavou zamknutou obrazovku.

.