Zavřít reklamu

Součástí operačního systému iOS 16 je opravdu mnoho funkcí, které jednoduše stojí za to. Některé tyto funkce najdete v systému jako takovém, jiné se zase nachází v nativních aplikacích. Zmínit v tomto ohledu můžeme například Zprávy, kde využíváme mimo jiné také službu iMessage, která funguje podobně jako ostatní chatovací aplikace – uživatelé jablečných produktů si díky ní mezi sebou mohou zdarma posílat zprávy, fotky, videa, soubory a další. Co se však týče funkcí, tak nativní Zprávy doposud výrazně zaostávaly a naprosto základní možnosti prostě chyběly. Právě s iOS 16 však došlo ke změnám a přišly nové funkce, po kterých uživatelé tak dlouho volali.

Jak na iPhone upravit odeslanou zprávu

Mezi jednu z nejlepších nových funkcí ve Zprávách patří rozhodně úprava odeslané zprávy, samozřejmě společně s možností jejího odstranění, jak už jsme si řekli v dřívějším článku. V případě, že jste donedávna odeslali nějakou zprávu s chybou, popřípadě s nějakým špatně uvedeným údajem, tak jste doposud mohli opravu provést prostým napsáním nové zprávy s hvězdičkou na konci, což je všeobecně známý způsob. Nově je však k dispozici plnohodnotná úprava odeslané zprávy a provést ji můžete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, tak si otevřete konverzaci, ve které chcete zprávu smazat.
  • Následně si v konverzaci vaši zprávu najděte, a poté na ní podržte prst.
  • Tímto se otevře malé menu, ve kterém už jen stačí klepnout na Upravit.
  • Poté se ocitnete v rozhraní úpravy, kde stačí zprávu v textovém poli upravit.
  • Jakmile budete mít úpravy hotové, tak klepněte pro potvrzení na ikonu fajfky v modrém kolečku.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu ve Zprávách z iOS 16 upravit odeslanou zprávu. Samozřejmě můžete takto upravovat pouze iMessage, a nikoliv klasické SMS zprávy. Zároveň je nutné zmínit, že pro funkčnost musí mít obě strany, tedy jak odesilatel, tak příjemce, nainstalovaný iOS 16. V případě, že zprávu upravíte v konverzaci s kontaktem, který má starší iOS, tak se zpráva jednoduše pošle znova, akorát s textem Upraveno: před ní. Veškeré původní verze zpráv před úpravami je možné oboustranně zobrazit klepnutím na Upraveno, zároveň platí, že je možné zprávy upravit do 15 minut od odeslání.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.