Zavřít reklamu

Určitě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali rychle rozpoznat hudbu. V minulosti jste pro rozpoznávání hudby museli psát slova ze skladeb do vyhledávání a museli jste se modlit, že se vám skladbu najít podaří. Nyní už jsou ale k dispozici rozpoznávací aplikace, nejznámější z nich je Shazam, který před několika lety odkoupil samotný Apple. Při rozpoznávání se bohužel často projeví zákon schválnosti a než stihnete aplikaci pro rozpoznávání otevřít, tak písnička skončí. V tomto článku se společně podíváme na to, jakým způsobem můžete co nejrychleji na iPhonu začít rozpoznávat hudbu, a to jediným klepnutím prstu.

Jak na iPhone rozpoznat hudbu jediným klepnutím prstu

Jak jistě víte, tak rozpoznávání v aplikaci Shazam můžete spustit buď klepnutím na hlavní obrazovku přímo v aplikaci, anebo prostřednictvím Siri, kdy stačí říct příkaz ve stylu Hey Siri, Shazam! S příchodem iOS 14.2 však přibyla nová funkce, pomocí které lze skladby rozpoznávat jediným klepnutím v ovládacím centru. Jak tuto funkci nastavit zjistíte níže:

  • Prvně je nutné ikonu pro rozpoznávání do ovládacího centra přidat. Otevřete tedy Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a rozklepněte kolonku Ovládací centrum.
  • V rámci této sekce pak opět sjeďte prakticky úplně dolů a klepněte na zelené + u možnosti Rozpoznávání hudby.
  • Tímto se ikona přidá do ovládacího centra. Přetažením můžete měnit pořadí ikony v ovládacím centru.
  • Nyní už jen stačí, abyste otevřeli ovládací centrum a stisknuli tlačítko pro rozpoznávání hudby.
  • Ihned poté se hudba začne rozpoznávat. Po rozpoznání se zobrazí notifikace s názvem skladby.
  • Pokud na notifikaci klepnete, tak se přesunete do aplikace Shazam, popřípadě do jeho webového rozhraní, pokud jej nemáte nainstalovaný.

Výše uvedeným způsobem jste si tedy přidali rozpoznávání hudby do ovládacího centra. Díky tomu nemusíte pro spuštění rozpoznávání ani odemknout telefon. Stačí jej rozsvítit, prstem zobrazit ovládací centrum, a poté na zmíněnou ikonu klepnout. Celý tento proces vám zabere opravdu jen pár sekund a nemusíte tedy zbytečně zařízení odemykat, přecházet do aplikace, a poté spustit rozpoznávání.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.