Zavřít reklamu

Na iPhonech velice oblíbená služba Shazam, která slouží k rozpoznávání přehrávané hudby, je nyní dostupná také na Macu, kde dokáže automaticky rozpoznávat jakékoliv hudební podněty, aniž byste museli hýbat prstem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Shazam se na Macu usadí do horní lišty nabídek a pokud ho necháte aktivní (ikonka svítí modře), automaticky pak rozpozná každou písničku, kterou „uslyší“. A to ať už bude přehrávána z iPhonu, iPadu, hudebního přehrávače či přímo z daného Macu. Jakmile Shazam skladbu pozná – což je obvykle otázka pár sekund –, vyskočí notifikace s jejím názvem.

V horní liště si pak můžete rozevřít kompletní seznam s rozpoznanými skladbami a kliknutím na ně se přenést do webového rozhraní Shazamu, kde najdete podrobnější informace o autorovi a například celém albu obsahujícím danou skladbu, odkazy do iTunes, tlačítka pro sdílení, ale i související videa.

Shazam si dokonce poradí i s televizními seriály, knihovna Shazamu by jich měla obsahovat kolem 160 z americké produkce. Pak vám dokáže aplikace zobrazit seznam herců a další užitečné informace. Seriály tedy všechny nerozezná, nicméně pokud v některém zazní hudba, Shazam bleskurychle zareaguje. Již tak nemusíte složitě hledat v soundtracku, jaká že písnička se vám to v posledním díle líbila.

Pokud vám nevyhovuje, že by Shazam registroval skutečně každý zvukový podnět, stačí horním tlačítkem automatické rozpoznávání vypnout. Pak vždy Shazam zapnete jen v případě, že chcete nějakou skladbu identifikovat.

Shazam pro Mac je ke stažení zdarma a je velice schopným partnerem ke své iOS aplikaci.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/shazam/id897118787?l=fr&mt=12]

Diskuze k článku

    Aplikace Shazam se probere k životu, jakmile najde skladbu o níž by jste měli vědět.

    Tohle píšou po spuštění aplikace. Ať pouštím cokoliv tak Shazam ani ťuk. Asi o tom nemám vědět podle Shazamu

    me to funguje perfektne. rozpozna to co bezi na pocitaci – coz je trosku redundatni napriklad pri poslechu youtube.. ale zaroven rozpoznava co se deje v okoli – tv, radio apod.. takze spokojenost.

celý text

Čtěte více