Zavřít reklamu

Aplikace Kontakty je pro všechny uživatele velmi důležitá, jelikož se právě v ní nachází veškeré kontakty, se kterými pak můžeme pracovat. Kromě jména a telefonního čísla si ke každému kontaktu můžeme například přidat také další čísla, e-mail, adresu, datum narozenin, sociální profil a mnoho dalšího. Díky tomu tak lze mít o konkrétní osobě kompletní přehled, což se může v některých situacích hodit. Dlouhá léta zůstala aplikace Kontakty nezměněná, v novém iOS 16 však Apple přišel s několika skvělými změnami, které stojí za to a vy byste je určitě měli znát.

Jak na iPhone rychle smazat kontakt

Pokud jste donedávna chtěli na iPhonu smazat nějaký kontakt, tak jste se museli přesunout do aplikace Kontakty, následně zde dotyčnou osobu vyhledat, poté stisknout Upravit vpravo nahoře a nakonec sjet dolů a klepnout na možnost odstranění. Nejedná se o složitý postup, je však zbytečně zdlouhavý. Dobrou zprávou je, že v iOS 16 už je mazání kontaktů o mnoho rychlejší a jednodušší. Postup je následující:

  • Prvně na iPhonu přejděte do aplikace Kontakty.
  • Jakmile tak učiníte, vyhledejte si konkrétní kontakt, který chcete smazat.
  • Následně na něm dlouze podržte prst, až se zobrazí menu.
  • V tomto menu už pak jen stačí klepnout na možnost Smazat kontakt.
  • Nakonec akci potvrďte stisknutím tlačítka Smazat kontakt.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na vašem iPhonu rychle smazat nějaký kontakt. Nový postup je o mnoho jednodušší a prakticky pomocí něj dokážete kontakt smazat tzv. raz dva. Kromě toho však můžete v menu, které se zobrazí, také rychle zavolat, poslat zprávu či zahájit FaceTime hovor, nechybí ani kolonka pro zkopírování a sdílení, společně s možností pro nastavení kontaktu jako vaší vizitky.

.