Zavřít reklamu

Součástí nejnovějšího operačního systému iOS 16 jsou také Živé aktivity. Konkrétně se jedná o jakási živá oznámení, která dokáží na zamknuté obrazovce, anebo v Dynamic Islandu, zobrazovat některá data s aktualizací v reálném čase. Konkrétně se v rámci živé aktivity může zobrazovat třeba stav sportovního zápasu, čas do příjezdu Uberu, aktuální doba cvičení a mnoho dalších věcí. Skvělé na tom je, že jsou živé aktivity k dispozici také vývojářům třetích stran, takže je i ti mohou u svých aplikací využívat.

Jak na iPhone deaktivovat zobrazování obsahu Živých aktivit na zamknuté obrazovce

Na našem magazínu jsme si již ukázali, jakým způsobem lze živé aktivity u jednotlivých aplikací kompletně deaktivovat. Zůstaneme u nich každopádně i v rámci tohoto návodu, který se bude hodit všem uživatelům, kteří chtějí maximalizovat ochranu svého soukromí. Ve výchozím nastavení se totiž obsah živých aktivit zobrazuje i na zamknuté obrazovce, což pro někoho může být problém. Naštěstí lze ale nastavit, aby byl obsah živých aktivit skrytý do té doby, než se pomocí Touch ID nebo Face ID autorizujete. Nejedná se o nic složitého, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde rozklikněte sekci Touch ID a kód nebo Face ID a kód.
  • Následně se klasicky pomocí kódového zámku autorizujte.
  • Dále se přesuňte směrem dolů, a to až ke kategorii s názvem Povolit přístup při uzamčení.
  • Zde už jen stačí přepínačem deaktivovat možnost Aktivity živě.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na vašem iPhonu s iOS 16 deaktivovat zobrazování obsahu živých aktivit na zamknuté obrazovce. Pokud tedy zamknutou obrazovku rozsvítíte a neautorizujete se, tak bude živá aktivita zašedlá, bez jakéhokoliv obsahu. Po provedení autorizace se pak ihned obsah živé aktivity zobrazí. Nechcete-li, aby se kdokoliv mohl na vaše aktivity na zamknutém iPhonu podívat, určitě výše uvedený postup využijte.

živé aktivity vypnutí zobrazování obsahu ios 16
.