Zavřít reklamu

Apple je jedna z mála technologických společností, které se zajímaví o zdraví svých uživatelů. iPhone sám o sobě dokáže zaznamenat a zpracovat řadu zdravotních dat, pokud si však pořídíte navíc ještě Apple Watch, tak získáte o mnoho více informací. Veškerá zdravotní data si můžete nechat zobrazit v aplikaci Zdraví, která je přehledná a jednoduchá. Veškeré zdravotní záznamy jsou zde roztříděny do jednotlivých sekcí, zobrazit si každopádně můžete také souhrn těch nejdůležitějších informací. Apple díky Zdraví a dostupným funkcím již zachránil život nejednomu uživateli, což je rozhodně velmi důležité.

Jak na iPhone sdílet zdravotní data

S příchodem operačního systému iOS 15 se každopádně nativní aplikace Zdraví dočkala několika skvělých vylepšení. Primárně jsme se však dočkali možnosti pro sdílení zdravotních dat a oznámení, a to s rodinou či přáteli. V případě, že se rozhodnete některému uživateli zdravotní data sdílet, tak si samozřejmě můžete vybrat, o jaká přesně se má jednat. To se může hodit hned v několika situacích, například v rodině, kde mohou mít členové určité zdravotní problémy, popřípadě u starších jedinců. Chcete-li začít sdílet zdravotní data, popřípadě pokud byste chtěli uživateli ukázat, jak na to, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Zdraví.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodním menu klepněte na sekci s názvem Sdílení.
  • Následně se ocitnete v rozhraní sdílení, kde klepněte na tlačítko S někým sdílet.
  • Poté je nutné, abyste si vyhledali a klepnuli na kontakt, se kterým chcete zdravotní data sdílet.
  • Nyní už se ocitnete v průvodci, ve kterém si stačí vybrat konkrétní zdravotní data a oznámení, která chcete sdílet.
    • K dispozici jsou buď předem připravené návrhy pro sdílení dat, popřípadě si je ale samozřejmě můžete určit sami.
  • Jakmile se ocitnete na poslední obrazovce, tak si můžete prohlédnout a zkontrolovat seznam dat, která budete sdílet.
  • Pro potvrzení pak už jen stačí, abyste dole klepnuli na tlačítko Sdílet.

Výše uvedeným postupem tedy můžete začít sdílet vaše zdravotní data. Konkrétně tímto způsobem dotyčné osobě odešlete pozvánku ke sdílení zdravotních dat s tím, že dotyčný musí přejít do Zdraví → Sdílení a přijmout ji. Až poté sdílení dat započne. Chcete-li začít sdílet zdravotní data s další osobu, tak stačí přejít opět do Sdílení a klepnout na Přidat dalšího člověka. A pokud někdo začne zdravotní data sdílet s vámi, tak si je v sekci Sdílení v kategorii Sdílí s vámi můžete klepnutím jednoduše zobrazit a zkontrolovat. Jestliže s vámi dotyčný sdílí i oznámení, například ohledně příliš nízké či vysoké tepové frekvence, tak vám budou klasickým způsobem přicházet.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.