Zavřít reklamu

Jarní prázdniny jsou v některých krajích už doopravdy za rohem. Mnoho žáků plánuje s ostatními spolužáky, anebo třeba s rodiči, nějaký výlet do přírody. I když jsou tyto výlety často pozitivní a plné energie, může nastat zvrat a celý výlet se může rázem proměnit v peklo, kdy může jít také o život. Ještě před tím, než se na nějaký výlet odeberete, byste si měli nastavit Zdravotní ID, který dokáže pomoci záchranářům a ostatním lidem. Jak tedy na to?

Nastavení funkce Zdravotní ID

Zdravotní ID patří mezi naprostý základ, který by měl mít na svém iPhonu nastavený každý. Jedná se o jakousi kartu, ve kterém najdete veškeré informace o vašem zdravotním stavu. Kromě vašeho jména a data narození se zde zapisuje výška, váha, nouzové kontakty, zdravotní problémy, zdravotní záznamy, alergie a reakce, anebo léky. Taktéž si můžete nastavit, aby se zde zobrazovala krevní skupina, či info o dárcovství orgánů. Pokud si chcete Zdravotní ID nastavit, můžete tak učinit v Nastavení, kde sjeďte níže a rozklikněte možnost Zdraví. Tady poté rozklikněte možnost Zdravotní ID, které si stisknutím tlačítka Upravit v pravé horní části obrazovky upravte.

Zobrazení Zdravotního ID

Po nastavení Zdravotního ID jej můžete jednoduše zobrazit pokaždé, kdy je to třeba. Na uzamčeném iPhonu stačí pro zobrazení Zdravotního ID stisknout možnost Krizová situace, a poté v levém dolním rohu možnost Zdravotní ID. Na odemčeném iPhonu 7 a starším stačí pro zobrazení Zdravotního ID podržet boční (horní) tlačítko, a poté přejet po posuvníku Zdravotní ID. Na odemčeném iPhonu 8 a novějším stačí zároveň podržet boční tlačítko společně s jedním z tlačítek hlasitosti, a poté přejet po posuvníku Zdravotní ID.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více