Zavřít reklamu

Objednávky z AliExpressu v dnešní době dělá doopravdy každý. Nejedná se o vůbec nic složitého – vše, co k tomu potřebujete, je platební karta s povolenými internetovými platbami (e-commerce), účet na AliExpressu a samozřejmě nějaký ten finanční obnos. Dnes tady ale nejsme od toho, abychom si nějakým způsobem ukazovali, jak můžete začít na AliEpxressu nakupovat. Podíváme se na pozdější část celé objednávky, kdy už máte produkty zaplaceny a prodejce vám již přidělil sledovací číslo vašeho balíčku.

Mnoho uživatelů neví, že většinu balíčků z AliExpressu lze jednoduše sledovat, správně řečeno trackovat. Každému balíčku je po poslání přiděleno nějaké číslo, které stačí zadat do systému, a vám se může objevit informace o tom, kde se balíček zrovna nachází. Nejedná se samozřejmě o sledování pomocí GPS, spíše se vám jen zobrazí, v jakém městě či státě se balík nachází a popřípadě zdali už je na cestě do cílové destinace. V rámci AliExpressu je samozřejmě tento tracking k dispozici, bohužel ale není úplně přesný a je určený spíše pro amatérské uživatele, kterým stačí základní informace. Pokud chcete balíčky z AliExpressu sledovat, tak k tomu budete, především kvůli přehlednosti a přesnosti, potřebovat nějakou tu aplikaci. Osobně z AliExpressu objednávám už delší dobu, tudíž vám mohu nějaké skvělé aplikace doporučit.

Sledování zásilky v zahraničí

Naprosto znám ty dny, kdy už netrpělivě očekáváte balíček a každých pět minut se díváte z okna, zdali náhodou nepřijela pošta. Abyste o všech balíčcích měli přehled a věděli jste, kde se nachází, tak se vám bude hodit aplikace 17TRACK. Tato aplikace nabízí jednoduché rozhraní pro sledování balíčků z celého světa a prakticky od všemožných kurýrních společností. Samotná aplikace je samozřejmě naprosto zdarma a výhodou je možnost registrace, kdy se vám všechny balíčky uloží na váš profil – pokud tedy například změníte zařízení, tak není nutné, abyste balíčky znova do aplikace přidávali. Jakmile tedy 17TRACK nainstalujete, tak stačí, abyste se registrovali. Poté, co se ocitnete v prostředí aplikace, tak už jen stačí, abyste v pravém dolním rohu klepnuli na ikonu +. Nyní se zobrazí tři textová pole, kdy do prvního musíte zadat číslo zásilky (viz níže), kategorii a poznámku. Kategorii si můžete ručně nastavit po rozkliknutí, abyste v zásilkách neztratili přehled, do poznámky vložte název, pod kterým se má balík zobrazovat.

Kde najdu sledovací číslo?

Někteří z vás dost možná neví, jakým způsobem mohou sledovací číslo do aplikace 17TRACK přidat, respektive kde se sledovací číslo nachází. V tomto případě stačí přejít do aplikace AliExpress, kde poté vpravo klepněte na kolonku Account. Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce Shipped, kde se nachází všechny vaše odeslané objednávky. U té objednávky, kterou chcete sledovat, klepněte na tlačítko Tracking, a poté vedle textu Tracking Number sledovací číslo zkopírujte (stačí vpravo klepnout na ikonu kopírování). Jakmile číslo zkopírujete, tak se vraťte do aplikace 17TRACK, a poté číslo vložte do příslušeného pole, jak jsme si ukázali výše. Jakmile budete mít všechna data o objednávce v aplikaci 17TRACK vyplněná, tak stačí, abyste klepnuli na tlačítko Sledovat dole.

Detekce kurýra, překlad a ČR

Poté, co klepnete na tlačítko Sledovat, provede aplikace 17TRACK automatické vyhledání přepravce, který se o vaši zásilku stará. V některých případech se kurýra vyhledat nepodaří, a tak jej musíte nastavit ručně (název kurýra najdete u Trackingu, viz postup výše). Většina zásilek má u sebe čínský popis, proto můžete využít překladače – stačí klepnout na ikonu překladu ve spodní části obrazovky (třetí ikona zleva). Tímto způsobem můžete pomocí aplikace 17TRACK sledovat váš balíček prakticky až do České republiky. Jakmile však balíček do Česka dorazí, tak si jej nejčastěji přebere Česká pošta. Ta nabízí své vlastní sledování a je nutné podotknout, že na balíky v Česku je o mnoho přesnější, než právě 17TRACK. V tomto případě tedy doporučuji nainstalovat ještě aplikaci PoštaOnline, ve které lze balíky nacházející se v České republice, sledovat.

Sledování v ČR

PoštaOnline je oficiální aplikace od České pošty, je samozřejmě k dispozici zcela zdarma. Její ovládání je jednoduché a svým způsobem podobné 17TRACK. Jakmile se ocitnete v prostředí aplikace, tak pro přidání nové zásilky stačí klepnout na modrou ikonu +. Pak už jen stačí, abyste zvolili možnost Zadat kód ručně. Nyní se zobrazí dialogové okno, kdy do prvního textového pole vložte sledovací kód zásilky a ve druhém okně si zásilku pojmenujte. Jakmile budete mít vše vyplněno, tak klepněte na Rozumím. Zásilka se poté objeví v aplikaci – pokud ji rozkliknete, tak si můžete jednoduše zobrazit, kde se zrovna balík v ČR nachází. Pokud klepnete na tlačítko Možnosti vpravo nahoře, a poté z menu vyberete možnost Podrobný výpis, tak si můžete nechat zobrazit podrobný výpis toho, kde se zásilka nacházela a zrovna nachází.

.