Zavřít reklamu

Nové operační systémy v podobě iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 jsou tady s námi již po dobu několika dlouhých měsíců. Konkrétně jsme se představení dočkali na vývojářské konferenci WWDC21, která se konala letos v červnu. Ihned po skončení prezentace došlo k vydání prvních beta verzí, které byly z počátku určené pouze pro vývojáře, následně i pro testery. V současné době už jsou ale zmíněné systémy, kromě macOS 12 Monterey, tzv. „venku“, tj. k dispozici pro širokou veřejnost. To znamená, že si nové systémy může nainstalovat již každý, stačí vlastnit podporované zařízení. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením ze zmíněných systémů – v tomto návodu se budeme věnovat iOS 15.

Jak na iPhone smazat data a resetovat nastavení

Součástí iOS 15 je opravdu mnoho velkých vylepšení. Zmínit můžeme například režimy Soustředění, které přímo nahradily původní režim Nerušit, dále funkci Live Text pro převod textu z obrázku či například přepracované aplikace Safari a FaceTime. Kromě těch velkých vylepšení jsou ale k dispozici i vylepšení menší. Zmínit v tomto případě můžeme rozhraní, pomocí kterého můžete váš iPhone různými způsoby obnovit či resetovat. Pokud tedy chcete v iOS 15 vaše zařízení obnovit či resetovat, tak stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu s iOS 15 přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde rozklikněte sekci s názvem Obecné.
  • Následně sjeďte úplně dolů a stiskněte kolonku Přenést nebo resetovat iPhone.
  • Zde stačí, abyste ve spodní části obrazovky podle potřeby vybrali jednu ze dvou možností:
    • Resetovat: zobrazí se seznam všech možností pro provedení reset;
    • Smazat data a nastavení: spustíte průvodce pro smazání všech dat a přenesete zařízení do továrního nastavení.

Pomocí výše uvedeného způsobu je tedy možné v iOS 15 provést smazání dat či resetování nastavení. Navíc k tomu při resetování zařízení uvidíte nové rozhraní, které je přehlednější a přesně vám řekne, co konkrétní možnost udělá. Kromě toho je ale součástí této sekce v iOS 15 možnost, díky které se můžete jednoduše připravit na nový iPhone, a to klepnutím na Začít v horní části obrazovky. Při využití této funkce vám Apple „propůjčí“ volné místo na iCloudu, na které si následně přenesete veškerá data z vašeho starého zařízení. Jakmile vám pak přijde nové zařízení, tak při jeho nastavování stačí, abyste zvolili, že chcete veškerá data přenést z iCloudu, díky čemuž budete nový iPhone schopni ihned využívat s tím, že na pozadí dojde ke stažení všech dat ze starého zařízení.

.