Zavřít reklamu

iPhone je navržený tak, aby chránil vaše data a soukromí. Integrované bezpečnostní funkce pomáhají zabránit v přístupu k vašim datům v iPhonu a na iCloudu každému kromě vás. Klíčem je Apple ID, které však, stejně jako každá identita na webu, může být napadena. Potřebujete-li jej resetovat, zde k tomu najdete návod. 

V 10. díle seriálu o bezpečnosti na iPhone telefonu jsme se bavili o tom, jak poznat napadení Apple ID účtu a jak se bránit. Pokud si chcete změnit své heslo, ale nedaří se vám přihlášení, nebo vidíte, že je váš účet zamčený, musíte jej resetovat a následně obnovit. Samozřejmě toto můžete potřebovat i pouze pokud jednoduše své heslo zapomenete.

Jak resetovat heslo Apple ID na iPhonu 

Jednoduše jděte do Nastavení, kde úplně nahoře zvolte své jméno. Zde se vám zobrazí nabídka Heslo a zabezpečení, kterou zvolte a vyberte nabídku Změnit heslo. Jste-li přihlášeni do iCloudu a máte aktivovaný bezpečností kód, budete vyzváni k zadání kódu vašeho zařízení. Poté už jen stačí postupovat podle pokynů na displeji a své heslo si změnit. Tento postup můžete udělat na svém důvěryhodném iPhonu, nebo tom patřícímu členu rodiny. Jestliže ale takovým zařízením aktuálně nedisponujete, můžete heslo k Apple ID resetovat i na jiném iPhonu, to však v aplikaci Podpora Apple nebo Najít iPhone.

Resetování hesla v aplikaci Podpora Apple 

Předně je samozřejmě důležité stáhnout si aplikaci Podpora Apple v App Store. Zařízení, na kterém budete chtít své Apple ID resetovat pak musí mít alespoň iOS 12 nebo novější. Spusťte tedy aplikaci a v části Témata klepněte na Hesla a zabezpečení. Zde klepněte na Resetovat heslo k Apple ID. Vyberte Začít a následně Jiné Apple ID. Poté už jen zadejte Apple ID, které potřebujete resetovat, klepněte na Další a postupujte podle toho, jak vás aplikace navádí, dokud se vám na displeji nezobrazí potvrzení, že bylo heslo změněno.

Stažení aplikace Podpora Apple v App Store

Resetování hesla v aplikaci Najít iPhone 

Zařízení, na kterém se pokusíte provést resetování hesla v aplikaci Najít iPhone, musí mít iOS 9 až iOS 12. Tento postup je tedy určen spíše pro starší zařízení. Po otevření aplikace se na přihlašovací obrazovce ujistěte, že je pole Apple ID prázdné. Jestli obsahuje nějaké jméno, tak jej smažte. Pokud přihlašovací obrazovku nevidíte, klepněte na Odhlásit se. Klepněte na nabídku Zapomenuté Apple ID nebo heslo a postupujte podle toho, jak vás titul navádí.

Problém s dvoufaktorovým ověřováním 

Vyzkoušeli-li jste všechny předchozí způsoby, ale heslo k Apple ID pořád resetovat nemůžete, tak je možné, že nejste přihlášeni do iClodu nebo co je pravděpodobnější, máte zapnuté dvoufaktorové ověřování. V takovém případě musíte na webové stránky podpory společnosti Apple.

Na nich zadejte svoje Apple ID, zvolte možnost restování hesla a vyberte nabídku Pokračovat. Následně budete dotázáni, jak chcete heslo resetovat: bezpečnostními otázkami, posláním e-mailu na záchrannou e-mailovou adresu, klíčem zotavení. Vyberte tu poslední možnost, kdy by vám na vaše telefonní číslo měl přijít kód. Ten potom jen na stránkách zadejte a vytvořte si nové heslo. Vše potvrdíte nabídkou Resetovat heslo.

.