Zavřít reklamu

Apple každý rok představuje nové majoritní verze svých operačních systémů – a ani letos tomu nebylo jinak. Na vývojářské konferenci WWDC21, která se konala letos v červnu, jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Ihned po skončení prezentace došlo k vydání prvních beta verzí zmíněných systémů, tudíž si je mohli vývojáři a testeři předběžně vyzkoušet. K oficiálnímu vydání veřejných verzí pak došlo před několika málo týdny, což znamená, že v současné chvíli si tyto systémy, vyjma macOS 12 Monterey, mohou nainstalovat všichni majitelé podporovaných zařízení. Na našem magazínu se neustále věnujeme novinkám, které s novými systémy přichází. V tomto článku se opět zaměříme na iOS 15.

Jak na iPhone v Soustředění zobrazit na domovské obrazovce jen vybrané stránky

Mezi jednu z největších novinek, která je součástí prakticky všech nových operačních systémů, patří bezesporu režimy Soustředění. Jedná se o přímého nástupce původního režimu Nerušit, který toho umí o mnoho více. Konkrétně si můžete vytvořit hned několik různých režimů Soustředění – například pro práci, hraní či povalování se doma. U všech těchto režimů si můžete nastavit, kdo se vám bude schopný dovolat, popřípadě která aplikace vám bude moci odesílat oznámení. To ale rozhodně není všechno, jelikož u každého režimu Soustředění se nachází ještě několik různých voleb, které zajisté mnoho uživatelů využije. Již jsme se zmínili například o tom, že můžete dát ve Zprávách ostatním kontaktům vědět, že máte aktivní režim Soustředění, popřípadě o tom, že si můžete nechat skrýt oznamovací odznaky. Kromě toho si můžete nechat skrýt také určité stránky s aplikacemi, a to následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu s iOS 15 přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak o kousek níže rozklikněte kolonku s názvem Soustředění.
  • Následně si vyberte ten režim Soustředění, se kterým chcete pracovat, a klepněte na něj.
  • Pak sjeďte o kus níže a v kategorii Volby rozklikněte kolonku s názvem Plocha.
  • Na další obrazovce pak pomocí přepínače aktivujte možnost Vlastní stránky.
  • Poté se zobrazí rozhraní, ve kterém si zaškrtnutím stačí zvolit, které stránky se mají zobrazovat.
  • Nakonec, po zvolení stránek, stačí klepnout vpravo nahoře na Hotovo.

Pomocí výše uvedeného způsobu si tedy můžete nastavit, aby se po aktivaci konkrétního režimu Soustředění na domovské obrazovce zobrazovaly jen vybrané stránky s aplikacemi. Jedná se o perfektní funkci pro takové jedince, kteří se chtějí co možná nejvíce soustředit na vykonávanou činnost. Díky výše uvedenému postupu je totiž možné skrýt například stránky s hrami či třeba sociálními sítěmi, které nás mohou zbytečně rozptylovat. Takto k nim nebudeme mít přístup, tudíž nás nenapadne je spustit.

.