Zavřít reklamu

Pro komunikaci můžete na vašem iPhonu využít hned několik různých aplikací. Mezi nejpopulárnější patří třeba WhatsApp či Messenger nebo Telegram, jablíčkáři však hojně využívají také službu iMessage, která je součástí nativní aplikace Zprávy. Díky ní si mohou uživatelé jablečných produktů zcela zdarma posílat zprávy, obrázky a videa v plné kvalitě, přílohy a prakticky cokoliv dalšího, takže se v tomto ohledu jedná o bezkonkurenční službu. Co se však týče některých jiných ohledů, tak Zprávy, potažmo iMessage, doposud relativně hodně zaostávaly. V novém iOS 16 jsme se však dočkali vylepšení a přichází tak vymodlené funkce, na které jsme čekali opravdu dlouho.

Jak na iPhone smazat odeslanou zprávu

Mezi jednu z největších novinek, se kterými přichází Zprávy v novém iOS 16, patří rozhodně možnost pro smazání odeslané zprávy. Pokud jste doposud odeslali nějakou zprávu a vzápětí jste si uvědomili, že jste ji odeslali jinému kontaktu, tak jste s tím nemohli nic dělat a prakticky jen čekat na následky. Jablíčkáři o přidání funkce pro smazání odeslaných zpráv prosili již opravdu velmi dlouho, jelikož v ostatních komunikačních aplikacích se jedná o základní záležitost. Pokud byste tedy chtěli odeslanou zprávu na iPhonu odstranit, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, tak si otevřete konverzaci, ve které chcete zprávu smazat.
  • Následně si v konverzaci vaši zprávu najděte, a poté na ní podržte prst.
  • Tímto se otevře malé menu, ve kterém už jen stačí klepnout na Zrušit odeslání.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci nativní aplikace Zprávy smazat odeslanou zprávu. Samozřejmě je tato funkce k dispozici pouze pro iMessage, a nikoliv pro klasické SMS. Je důležité zmínit, že pro funkčnost musí mít iOS 16 nainstalovaný obě dvě strany, tedy jak odesilatel, tak příjemce. Pokud smažete zprávu a příjemce má nainstalovaný starší iOS, tak u něj ke smazání nedojde, o čemž vás každopádně aplikace informuje. Zprávy je pak možné mazat do 2 minut od jejich odeslání, později už tato možnost není k dispozici.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.