Zavřít reklamu

Jestliže využíváte jablečná zařízení na maximum, tak vám rozhodně není cizí Spotlight. Ten je nejvyužívanější na Macu, najdeme ho však také na iPhonu či iPadu. Svým způsobem se jedná o jakýsi integrovaný vyhledávač, který toho však umí o mnoho více. Kromě samotného vyhledávání informací vám totiž dokáže pomoci se spuštěním aplikace, převodem měn a jednotek, počítáním příkladů, zobrazením některých hledaných fotek apod. Možnosti Spotlightu jsou opravdu prakticky nekonečné a většina uživatelů by si bez něj nedokázala představit fungovat.

Jak na iPhone skrýt tlačítko Hledat na domovské obrazovce

Doposud jsme na iPhonu mohli otevřít Spotlight tak, že jsme na domovské obrazovce přejeli prstem shora dolů, čímž se ihned ocitnete v textovém poli a můžete začít psát požadavek, popřípadě stačilo přejít na levou stránku s widgety. Součástí iOS 16 je však na domovské stránce také nové tlačítko Hledat, které najdete ve spodní části obrazovky. I skrze něj je nově možné Spotlight spouštět, takže možností k otevření je k dispozici víc než dost. Některým uživatelům však tohle nemusí vyhovovat, naštěstí však můžeme tlačítko Hledat skrýt. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, kde najděte a rozklikněte sekci Plocha.
  • Zde pak věnujte pozornost kategorii Hledat, která je poslední.
  • Nakonec pomocí přepínače stačí deaktivovat možnost Zobrazovat na ploše.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 jednoduše skrýt zobrazování tlačítka Hledat na domovské obrazovce. Pokud vám tedy tlačítko překáží, popřípadě pokud ho nechcete využívat, anebo pokud jste o něj již několikrát zavadili, tak můžete tento problém jednoduše vyřešit. Někteří uživatelé si každopádně stěžovali na to, že jim tlačítko nezmizelo po deaktivaci ihned, a buď museli počkat, anebo restartovat iPhone, tak to mějte na paměti.

hledat_tlacitko_spotlight_ios16-fb

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.