Zavřít reklamu

Víte, kolik aktivního času trávíte se svým telefonem? Možná to jen tušíte. Čas u obrazovky na iPhonu je však funkce, která zobrazuje informace o využívání vašeho zařízení včetně takových údajů, v jakých aplikacích a na jakém webu jste nejčastěji. Umožňuje i nastavení limitů a různých omezení, což se hodí zejména rodičům.  

Telefon je samozřejmě zařízení primárně určené ke komunikaci. Jenže někdy je jí až příliš a někdy můžete jednoduše chtít nebýt okolním světem jakkoli rušeni. Můžete si iPhone vypnout, můžete mu zapnout Letový režim, aktivovat režim Nerušit, s iOS 15 i režim Soustředění nebo si definovat také Čas u obrazovky. V něm máte standardně umožněny telefonní a FaceTime hovory, zprávy a využívání map, ostatní aplikace jsou blokovány, aby vás nerušily.

Omezení obsahu a soukromí 

Podle potřeby ale můžete také blokovat nevhodný obsah a nastavit omezení zejména pro nákupy v iTunes Storu a App Storu. To samozřejmě ne ani tak sobě, jako spíše svým dětem. Funkci Čas u obrazovky pro člena rodiny můžete nastavit přímo na jeho zařízení, nebo pokud jste nastavili rodinné sdílení, můžete čas u obrazovky pro jednotlivé členy rodiny nastavit prostřednictvím rodinného sdílení na svém zařízení. 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Otevřete nabídku Čas u obrazovky. 
  • Zvolte Omezení obsahu a soukromí. 
  • Nahoře povolte volbu Omezení obsahu a soukromí. 

Následně už si můžete rozkliknout dané položky a určit jim dané hodnoty. Např. u nákupů můžete zakázat instalace aplikací, nebo jen zakázat jejich mikrotransakce. V Omezení obsahu ale můžete zakázat např. hudební videa, blokovat daný webový obsah, nebo omezit hry pro více hráčů v rámci platformy Game Center. Dále můžete spravovat polohové služby, kontakty, fotky, sdílení polohy, a mnoho dalšího, jako je přístup ke kódu zařízení, účtu, mobilním datům atd.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.