Zavřít reklamu

V případě, že sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté před několika měsíci neuniklo představení nových operačních systémů od Applu. Konkrétně jsme se dočkali na vývojářské konferenci WWDC21 představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto nové operační systémy byly prvně k dispozici v rámci beta verzí, a to pro vývojáře a testery. Před nějakou dobou však Apple uvolnil tyto systémy pro veřejnost, vyjma macOS 12 Monterey, jehož veřejného vydání se dočkáme za pár dní. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením z těchto nových systémů a v rámci tohoto článku se podíváme na další možnost z iOS 15.

Jak na iPhone v Safari (de)aktivovat synchronizaci úvodní stránky napříč všemi zařízeními

Pokud patříte mezi jedince, kteří kromě iPhonu vlastní také Mac, tak dost možná víte, že Apple přišel v rámci loňského macOS 11 Big Sur s výraznými změnami na poli designu, a to jak v systému, tak v aplikacích. Velké změny designu se mimo jiné dočkal i prohlížeč Safari. V rámci něj si na Macu dokonce můžete nastavit úvodní obrazovku, která vám zobrazí vybrané prvky k využití rychlého přístupu či k zobrazení určitých informací. Tak nějak by dávalo logiku, kdyby byla taková úvodní stránka k dispozici i v rámci iOS či iPadOS, opak byl však až doposud pravdou. Naštěstí jsme se dočkali s příchodem iOS a iPadOS 15, tudíž si úvodní obrazovku v Safari můžete přizpůsobit i na iPhonu či iPadu. Zajímat by vás mohlo také to, jakým způsobem lze (de)aktivovat synchronizaci úvodní stránky napříč všemi zařízeními. Postup je následující:

  • Prvně na vašem iPhonu s iOS 15 přejděte do nativní aplikace Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém dolním rohu klepněte na ikonu dvou čtverců.
  • Nyní se ocitnete v rozhraní se všemi otevřenými panely, kde vlevo dole klepněte na ikonu +.
  • Tímto se vám zobrazí nový panel s úvodní obrazovkou. Sjeďte zde úplně dolů.
  • Dole pak klepněte na tlačítko Upravit.
  • Zobrazí se rozhraní, v rámci kterého lze úvodní stránku upravit.
  • Nakonec stačí pomocí přepínače (de)aktivovat možnost Použít úvodní stránku na všech zařízeních.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na vašem iPhonu s iOS 15 provést (de)aktivaci synchronizace úvodní stránky v Safari napříč všemi vašimi zařízeními. Pokud tedy tuto možnost aktivujete, tak se bude na všech vašich zařízeních, tj. na iPhonu, iPadu a Macu, zobrazovat naprosto stejná úvodní stránka, včetně prvků jako takových, jejich pozice či pozadí. Pokud si naopak chcete nastavit na jednotlivých zařízeních odlišné úvodní stránky, tak tuto funkci pomocí přepínače deaktivujte.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více