Zavřít reklamu

V případě, že sledujete dění v jablečném světě, tak vám zajisté před několika měsíci neuniklo představení nových operačních systémů od Applu. Konkrétně jsme se dočkali na vývojářské konferenci WWDC21 představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto nové operační systémy byly prvně k dispozici v rámci beta verzí, a to pro vývojáře a testery. Před nějakou dobou však Apple uvolnil tyto systémy pro veřejnost, vyjma macOS 12 Monterey, jehož veřejného vydání se dočkáme za pár dní. Na našem magazínu se neustále věnujeme novým funkcím a vylepšením z těchto nových systémů a v rámci tohoto článku se podíváme na další možnost z iOS 15.

Jak na iPhone v Safari (de)aktivovat synchronizaci úvodní stránky napříč všemi zařízeními

Pokud patříte mezi jedince, kteří kromě iPhonu vlastní také Mac, tak dost možná víte, že Apple přišel v rámci loňského macOS 11 Big Sur s výraznými změnami na poli designu, a to jak v systému, tak v aplikacích. Velké změny designu se mimo jiné dočkal i prohlížeč Safari. V rámci něj si na Macu dokonce můžete nastavit úvodní obrazovku, která vám zobrazí vybrané prvky k využití rychlého přístupu či k zobrazení určitých informací. Tak nějak by dávalo logiku, kdyby byla taková úvodní stránka k dispozici i v rámci iOS či iPadOS, opak byl však až doposud pravdou. Naštěstí jsme se dočkali s příchodem iOS a iPadOS 15, tudíž si úvodní obrazovku v Safari můžete přizpůsobit i na iPhonu či iPadu. Zajímat by vás mohlo také to, jakým způsobem lze (de)aktivovat synchronizaci úvodní stránky napříč všemi zařízeními. Postup je následující:

  • Prvně na vašem iPhonu s iOS 15 přejděte do nativní aplikace Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak v pravém dolním rohu klepněte na ikonu dvou čtverců.
  • Nyní se ocitnete v rozhraní se všemi otevřenými panely, kde vlevo dole klepněte na ikonu +.
  • Tímto se vám zobrazí nový panel s úvodní obrazovkou. Sjeďte zde úplně dolů.
  • Dole pak klepněte na tlačítko Upravit.
  • Zobrazí se rozhraní, v rámci kterého lze úvodní stránku upravit.
  • Nakonec stačí pomocí přepínače (de)aktivovat možnost Použít úvodní stránku na všech zařízeních.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na vašem iPhonu s iOS 15 provést (de)aktivaci synchronizace úvodní stránky v Safari napříč všemi vašimi zařízeními. Pokud tedy tuto možnost aktivujete, tak se bude na všech vašich zařízeních, tj. na iPhonu, iPadu a Macu, zobrazovat naprosto stejná úvodní stránka, včetně prvků jako takových, jejich pozice či pozadí. Pokud si naopak chcete nastavit na jednotlivých zařízeních odlišné úvodní stránky, tak tuto funkci pomocí přepínače deaktivujte.

.