Zavřít reklamu

V současné chvíli uběhlo od představení nových operačních systémů několik dlouhých týdnů. Konkrétně Apple na letošní vývojářské konferenci WWDC představil iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy byly ihned po skončení úvodní prezentace k dispozici vývojářům pro testování, o několik dní později pak byly vydány i veřejné beta verze pro všechny testery. Součástí zmíněných operačních systémů je nespočet nových funkcí a nutno podotknout, že společně s příchodem nových beta verzí Apple přidává další funkce, popřípadě vylepšuje ty stávající. V rámci tohoto návodu se znova podíváme na další funkci z iOS 15.

iOS 15: Jak v Safari aktualizovat webovou stránku

Kromě toho, že Apple představil nové operační systémy, tak přišel například také novou verzí webového prohlížeče Safari, a to jak pro iOS a iPadOS 15, tak pro macOS 12 Monterey. Po prvním spuštění nového Safari si můžete všimnout především designových změn – mezi nejvýraznější patří přemístění adresního řádku z horní části obrazovky směrem dolů, díky čemuž bude možné Safari jednoduše ovládat klidně jednou rukou. Kromě toho se změnily také postupy, pomocí kterých je možné aktualizovat stránky v Safari z iOS 15. Konkrétně je těchto postupů k dispozici hned několik – tohle je jeden z nich:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu s iOS 15 přesunuli do Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte na panel se stránkou, kterou chcete aktualizovat.
  • Následně se na stránce přesuňte úplně nahoru.
  • Poté je nutné, abyste prstem po stránce přejeli shora dolů.
  • Zobrazí se načítací kolečko, které značí aktualizaci, a poté se stránka aktualizuje.

Kromě výše uvedeného postupu lze stránku aktualizovat také tak, že klepnete v pravé části adresního řádku na ikonu sdílení, a poté zvolíte níže možnost Znovu načíst. V posledních beta verzích iOS 15 je pak možné provést aktualizaci stránky jednoduše tak, že v adresním řádku klepnete na malou ikonu točící se šipky vedle názvu domény. Pravdou ale je, že je tato šipka opravdu malá, a tak se na ni pokaždé nemusíte přesně trefit. Nutno navíc podotknout, že Apple podobu Safari neustále mění, a tak je možné, že se některé postupy zanedlouho budou lišit – ostatně k velkým změnám došlo po vydání čtvrté vývojářské beta verze, oproti té třetí.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více