Zavřít reklamu

Součástí každého iPhonu (a iPadu) je také nativní aplikace Soubory, díky které lze jednoduše spravovat data v lokálním či vzdáleném úložišti. Tato možnost každopádně ještě před několika lety vůbec nebyla k dispozici, jelikož bylo lokální úložiště jednoduše „uzamknuté“, takže s ním nešlo nijak pracovat. Postupem času však naštěstí došlo k uvědomění, a to především z důvodu neustále se zvětšující kapacity úložiště. Aplikace Soubory se samozřejmě neustále vyvíjí a několik novinek přišlo i relativně nedáno – pojďme se na jednu z nich podívat.

Jak na iPhone v Souborech zobrazit přípony souborů

Aplikace Soubory už je nějakou dobu na iPhonech k dispozici, mnoho uživatelů si ale stěžovalo na to, že nejsou schopni pracovat s příponami jednotlivých souborů, což je pro pokročilé jedince samozřejmě problém. Dobrou zprávou však je, že v Souborech z iOS 16 už si můžete nechat přípony souborů zobrazit, a poté s nimi náležitě pracovat, potažmo je měnit. Pokud byste si chtěli zobrazování přípon v Souborech aktivovat, postupujte následovně:

  • Prvně na vašem iPhonu přejděte do nativní aplikace Soubory.
  • Následně se ve spodním menu přepněte do kategorie Prohlížení.
  • Jakmile tak učiníte, klepněte v pravém horním rohu na ikonu tří teček.
  • Poté v menu, které se zobrazí, stiskněte dole na Volby zobrazení.
  • Zde už nakonec jednoduše klepnutím aktivujte Zobrazit všechny přípony.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu v aplikaci Soubory zobrazit přípony souborů. To znamená, že přímo v názvech následně uvidíte, jakou příponu konkrétní soubor má. Pokud byste chtěli příponu změnit, tak stačí, abyste se přesunuli do rozhraní pro přejmenování, kde původní příponu změňte a jednoduše vepište za tečku novou. Nakonec nezapomeňte přejmenování, potažmo změnu přípony, potvrdit v dialogovém okně, které se zobrazí.

.