Zavřít reklamu

Jak na iPhone zamknout fotky je postup, který dost možná již alespoň jednou vyhledal každý z vás. A není se čemu divit, jelikož většina z nás má v jablečném telefonu uložené fotografie, obrázky či videa, u kterých nechceme riskovat, že by je někdo mohl vidět. Doposud bylo možné v iOS obsah v aplikaci Fotky pouze skrýt, a to do speciálního alba s názvem Skryté. Tohle album však zůstalo stále viditelné a hlavně bez omezení přístupné ve Fotkách – stačilo pouze sjet dolů a rozkliknout ho. Pro uzamknutí fotek či videí tak jablíčkáři často využívali aplikace třetích stran, což z hlediska bezpečnosti a ochrany soukromí nemusí být úplně ideální.

Jak na iPhone zamknout fotky

Dobrou zprávou ale je, že v nové aktualizaci iOS 16 už je možné fotky a videa nejen skrýt, ale také uzamknout pod Touch ID či Face ID. Abyste tuto funkci mohli využít, tak je nutné, abyste si uzamknutí zmíněného alba Skryté, kam se tento obsah ukládá, aktivovali. Nejedná se o nic složitého, stačí se držet následujícího postupu:

  • Prvně na vašem iPhonu přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte sekci Fotky.
  • Zde pak sjeďte opět o kus níže, a to ke kategorii s názvem Alba.
  • Nakonec tady už jen aktivujte Používat Touch ID nebo Používat Face ID.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na iPhonu v aplikaci Fotky uzamknout album Skryté. Společně s tímto albem se uzamkne také album Nedávno smazané. Pokud se do těchto alb budete chtít přesunout, tak se budete muset autorizovat pomocí Touch ID či Face ID, takže máte jistotu, že se do nich nikdo nedostane i v případě, že někde necháte odemknutý iPhone. Fotky, obrázky a videa pak můžete do alba Skryté jednoduše přidat tak, že si je rozkliknete nebo označíte, poté klepnete na ikonu tří teček a z menu vyberte možnost Skrýt.

.