Zavřít reklamu

Jak na iPhone změnit výchozí hudební aplikaci by mělo zajímat veškeré uživatele, kteří svůj iPhone aktualizovali na iOS 14.5. S příchodem iOS 14 jsme konečně dočkali možnosti, díky které si můžeme přenastavit některé výchozí aplikace – konkrétně se jedná e-mailového klienta a webový prohlížeč. To znamená, že se nám po jakékoliv interakci s e-mailem či webovým prohlížečem automaticky neotevře nativní aplikace, ale ta, kterou si vyberete. S příchodem iOS 14.5 jsme se dočkali rozšíření této funkce pro změnu výchozích aplikací – nově si můžeme zvolit vlastní hudební aplikaci. Postup přenastavení je ale v tomto případě oproti tomu klasickému odlišný.

Jak na iPhone změnit výchozí hudební aplikaci

Výchozí aplikaci pro e-mail a webový prohlížeč lze změnit přímo v Nastavení. V případě hudební aplikace tomu ale je jinak – celý proces je nutné provádět přes Siri. Pravdou navíc k tomu je, že jediným klepnutím výchozí hudební aplikaci změnit nemůžete. Namísto toho se Siri při používání učí a naslouchá vám. Jestliže tedy například několikrát po sobě řeknete větu „Hey Siri, play music on Spotify“, tak si Siri tuto volbu zapamatuje a v následujících případech už bude po vyřčení „Hey Siri, play music“ automaticky hudba přehrávána ze Spotify a nikoliv z Apple Music. Při prvních pokusech pro přehrání hudby vás každopádně Siri může zastavit a jednoduše se vás zeptá, v jaké aplikaci chcete hudbu spustit – na displeji se zobrazí seznam všech hudebních aplikací a vy si zvolíte tu preferovanou. Chcete-li tedy nastavit výchozí hudební aplikaci, tak můžete prvně vyzkoušet následující postup:

  • Řekněte Siri, aby spustila přehrávání jakékoliv hudby, například „Hey Siri, play The Beatles“.
  • Pokud jste tuto větu řekli v iOS 14.5 poprvé, tak by se vám na displeji měl objevit seznam dostupných hudebních aplikací.
  • Z tohoto seznamu si vyberte preferovanou aplikaci a klepněte na ni.

Přehrávání se poté spustí právě z vybrané hudební aplikace. Pokud někdy v budoucnu opět řeknete stejný či podobný požadavek, tak už by se vás Siri neměla ptát na to, jakou aplikaci chcete pro přehrávání hudby využít – mohou se ale občas najít výjimky. Hudební aplikace úplně často neměníme, pokud byste však například přešli ze Spotify na Apple Music, tak bude nutné, abyste Siri sdělili příkaz s přídavkem on Apple Music, tedy například „Hey Siri, play The Beatles on Apple Music“. Pokud takto požadavek vznesete několikrát po sobě, tak si Siri opět vaši volbu po chvíli zapamatuje. Poté už jen bude stačit říci požadavek „Hey Siri, play The Beatles“ s tím, že se přehrávání spustí na Apple Music.

.