Zavřít reklamu

Věřte nebo ne, dnes už je to celý jeden týden ode dne, kdy Apple na své první letošní konferenci přišel s novými produkty. Jen pro rychlé připomenutí jsme se dočkali představení lokalizačního přívěšku AirTag, nové generace Apple TV, přepracovaného iMacu a vylepšeného iPadu Pro. Každý z nás může mít na tyto jednotlivé produkty rozdílný názor, jelikož každý z nás je jiný a každý z nás využívá technologie jinak. V případě AirTagů mám pocit, že se na ně valí obrovská dávka kritiky a často až nenávisti. Já osobně ale jablečné přívěšky vnímám jakožto nejlepší produkt ze čtveřice, kterou Apple nedávno představil. Pojďme se níže společně podívat na 5 zajímavých věcí o AirTags, o kterých se příliš nemluví.

16 na jedno Apple ID

Pokud patříte mezi naše věrné čtenáře, tak už vám zajisté neunikl fakt, že si AirTagy můžete koupit buď samostatně, anebo ve výhodném balení po čtyřech. Pokud sáhnete po jediném AirTagu, tak zaplatíte 890 korun, v případě balíčku čtyř si pak musíte připravit 2 990 korun. Pravdou ale je, že při představení Apple neuvedl, kolik AirTagů můžete maximálně mít. Mohlo se tak klidně zdát, že jich můžete mít prakticky nekonečno. Opak je však pravdou, jelikož na jedno Apple ID můžete mít maximálně 16 AirTagů. Zdali je to až zbytečně hodně, anebo naopak velmi málo, to už nechám na vás. I v tomto případě ale berte v potaz, že každý z nás může AirTagy používat naprosto odlišným způsobem a ke sledování odlišných věcí.

Jak to vlastně funguje?

I přesto, že už jsme na našem magazínu párkrát vysvětlovali, jakým způsobem AirTagy fungují, tak se v komentářích a všeobecně na internetu neustále na tohle téma objevují otázky. Opakování je však matka moudrosti a pokud chcete zjistit, jak AirTagy fungují, tak čtěte dále. AirTagy jsou součástí sítě služby Najít, kterou tvoří veškeré iPhony a iPady na světě – tzn. stovky milionů zařízení. V režimu ztráty AirTagy vysílají Bluetooth signál, který ostatní zařízení v okolí přijmou, odešlou jej na iCloud a odtud se pak informace dostanou do vašeho zařízení. Díky tomu pak můžete vidět, kde se váš AirTag nachází, a to i v případě, že budete na druhé straně zeměkoule. Pouze stačí, aby kolem AirTagu prošel někdo s iPhonem či iPadem.

Upozornění na vybitou baterii

Dlouhou dobu před vydáním AirTagů se spekulovalo o tom, jak to bude s baterií. Mnoho jedinců mělo strach, že baterie v AirTags nebude vyměnitelná, podobně jako u AirPodů. Opak se naštěstí stal pravdou a AirTagy mají vyměnitelnou knoflíkovou baterii s označením CR2032, kterou koupíte prakticky kdekoliv za pár korun. Všeobecně se uvádí, že v AirTagu tato baterie vydrží okolo jednoho roku. Rozhodně by ale bylo nemilé, kdybyste váš předmět opatřený AirTagem ztratili a zrovna jako naschvál by se v něm vybila baterka. Dobrou zprávou je, že se tohle nestane – iPhone vám totiž s předstihem dá vědět o tom, že je baterie uvnitř AirTagu vybitá, abyste ji bez problémů stihli vyměnit.

Sdílení AirTagů s rodinou a přáteli

Některé věci jsou v rodině společné – například klíče od auta. Pokud si opatříte klíče od auta AirTagem a půjčíte je rodinnému příslušníkovi, kamarádovi či komukoliv jinému, tak se automaticky rozezní alarm a dotyčnému uživateli se zobrazí notifikace o tom, že má u sebe AirTag, který mu nepatří. Naštěstí ale v tomto případě můžete využít rodinné sdílení. Pokud tedy půjčíte svůj AirTag rodinnému příslušníkovi, kterého máte přidaného v rodinném sdílení, tak můžete provést deaktivaci výstražného upozornění. Jestliže se rozhodnete předmět s AirTagem půjčit kamarádovi či někomu mimo rodinné sdílení, tak můžete individuálně upozornění deaktivovat, což se rozhodně hodí.

AirTag Apple

Režim ztráty a NFC

Výše jsme zmínili to, jakým způsobem funguje vyhledávání lokalizačních přívěšků AirTags v případě, že se od nich vzdálíte. Pokud se náhodou stane, že svůj předmět opatřený AirTagem ztratíte, tak na něm můžete aktivovat již zmíněný režim ztráty, během kterého začne AirTag vysílat Bluetooth signál. Pokud se stane, že nějaká osoba bude rychlejší než vy a AirTag najde, tak jej může rychle identifikovat pomocí NFC, kterým v dnešní době disponují prakticky všechny chytré telefony. Jednoduše bude stačit, aby dotyčný přiložil svůj telefon k AirTagu, čímž se mu ihned zobrazí informace, kontaktní údaje či vámi zvolená zpráva.

.