Zavřít reklamu

Pokud máte problém s malým písmem, anebo máte někoho staršího v rodině, komu malé písmo dělá problém, tak zbystřete. Safari v iOS, potažmo v iPadOS, nabízí jednoduché možnosti pro zvětšení či zmenšení textu. Safari možná nepatří mezi nejlepší prohlížeče na světě, avšak denně jej používají miliony uživatelů iPhonů a iPadů. Co si budeme nalhávat, v dnešní době je 4″ displej takového iPhonu SE poněkud malinký. Pokud jej navíc používá někdo, kdo je starší, anebo má poruchu zraku, tak nadšený rozhodně nebude. Pojďme se společně v tomto návodu podívat na to, jak lze v Safari písmo jednoduše zvětšit anebo zmenšit.

Jak na iPhonu či iPadu v Safari zvětšit nebo zmenšit velikost písma

V případě, že jste se rozhodli zvětšit nebo zmenšit písmo, tak prvně samozřejmě otevřete Safari. Poté přejděte na webovou stránku, na které chcete úpravu velikosti textu provést. Nyní stačí, abyste v levém horním rohu obrazovky v rámci textového pole pro URL adresu klepnuli na ikonu aA. Zobrazí se vám malé okno, ve kterém už jednoduše změnu velikosti můžete provést. Pokud kliknete na menší písmeno A, tak se text zmenší. V případě, že klepnete na větší tlačítko A vpravo, dojde ke zvětšení textu. Uprostřed mezi těmito písmeny se poté nachází počet procent, který říká, o kolik bylo písmo zmenšeno či zvětšeno. Pokud se chcete rychle vrátit zpět na původní zobrazení, tedy 100%, stačí na percentuální údaj klepnout.

Kromě toho můžete v rámci tohoto okna také jednoduše skrýt panel nástrojů, zobrazit úplnou verzi stránky, anebo otevřít nastavení pro webový server. Zajímat by vás také mohlo to, jakým způsobem lze změnit velikost písma v systému. Opět se nejedná o nic složitého – stačí přejít na Nastavení -> Zobrazení a jas. Zde sjeďte níže a klepněte na možnost Velikost textu, kde už lze pomocí posuvníku velikost textu nastavit.

.