Zavřít reklamu

Jak na Macu zvětšit písmo je otázka, kterou si možná klade řada uživatelů včetně těch, kteří mají problémy se zrakem. Počítače od Applu nabízí spoustu možností přizpůsobení zobrazení, a součástí těchto možností je samozřejmě také možnost zvětšení systémového písma. V dnešním článku se společně podíváme na postup pro zvětšení písma na Macu.

Nutnost zvětšení písma na Macu může mít spoustu různých důvodů. Může se stát, že se u vás začnou projevovat problémy se zrakem, nebo se třeba jen nacházíte v situaci, kdy je monitor vašeho Macu až příliš vzdálen na to, abyste výchozí velikost písma bez problémů přečetli. Proces zvětšení písma na Macu je ale naštěstí otázkou několika málo snadných kroků.

Jak na Macu zvětšit písmo

Pokud chcete na Macu zvětšit písmo, případně další prvky, budete muset zamířit do sekce, která se nazývá Nastavení systému, konkrétně do nastavení monitorů. Vše si podrobně a srozumitelně popíšeme v následujícím návodu. Jak na Macu zvětšit písmo?

  • V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na  menu.
  • V menu, které se vám zobrazí, zvolte Nastavení systému.
  • V bočním panelu okna Nastavení systému klikněte na Monitory.
  • Pokud používáte více monitorů, vyberte nejprve monitor, u kterého chcete zvětšit písmo.
  • V panelu pod náhledem monitoru vyberte možnost Větší text a potvrďte.

Právě jsme si názorně ukázali, jak na Macu zvětšit písmo a jiné prvky. Pokud byste kromě písma chtěli na Macu zvětšit i velikost kurzoru, klikněte v levém horním rohu obrazovky na  menu -> Nastavení systému -> Zpřístupnění -> Monitor, a poté ve spodní části okna v sekci Ukazatel nastavte požadovanou velikost ukazatele.

.