Zavřít reklamu

Pokud potřebujete vytvořit prezentaci, kterou nebudete prezentovat před publikem na velkém plátně, ale v rámci webové prezentace, tak zbystřete. Hodit by se vám mohla funkce s názvem Keynote Live, která se nachází v aplikaci Keynote z balíčku iWork. S touto funkcí můžete jednoduše spustit svou prezentaci skrze web, takže si ji vaši diváci mohou bez problému pustit skrze jejich oblíbený webový prohlížeč. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak můžete Keynote Live spustit na vašem iPhonu, iPadu, či Macu. K prohlížení prezentace diváci nepotřebují iCloud účet, na jedné Wi-Fi síti poté můžete provozovat až 35 relací. Celkově přes internet jich poté může být až 100.

Keynote Live na iPhonu a iPadu

Na vašem iPhonu či iPadu se pro spuštění Keynote Live přesuňte do aplikace Keynote. Zde si poté vytvořte či otevřete již hotovou prezentaci, kterou chcete sdílet na web. Poté v rozhraní prezentace klepněte v pravém horním rohu na ikonu tří teček a z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Použít Keynote Live. Nyní se ocitnete v rozhraní pro Keynote Live, kde klepněte v dolní části obrazovky na tlačítko Dále. Tímto se vaše prezentace připraví pro prezentování online. V případě, že chcete na vaší prezentaci poslat pozvánky, tak klepněte na možnost Pozvat diváky…, a poté si z menu zvolte, jakým způsobem chcete pozvánky zaslat. V sekci Další volby si poté můžete zobrazit odkaz, který můžete sdílet dalším divákům k připojení. Pokud nechcete, aby se mohl k prezentaci připojit kdokoliv, tak si ještě nastavte heslo pomocí tlačítka Přidat heslo… Jakmile budete mít vše nastaveno, tak klepněte na možnost Přehrát v pravém dolním rohu obrazovky. Pokud zvolíte možnost Přehrát později, tak se prezentace uloží a můžete ji kdykoliv spustit později. Prezentaci poté ovládáte klasicky, jako obyčejnou prezentaci. Pro zastavení Keynote Live stačí u spuštěné prezentace klepnout na ikonu tří teček, přejít do nastavení Keynote Live a zde tuto funkci vypnout.

Keynote Live na Macu či MacBooku

V případě, že chcete Keynote Live provozovat na vašem Macu či MacBooku, tak opět otevřete Keynote, kde si rozklikněte prezentaci, jenž chcete sdílet. Jakmile tak učiníte, tak klepněte v ovládací liště na možnost Keynote Live. Poté se zobrazí uvítací zpráva, ve které klepněte na Pokračovat. Tímto se prezentace připraví ke sdílení. Stejně, jako v případě iOS či iPadOS, můžete jednoduše pozvat vaše diváky stisknutím tlačítka Pozvat diváky… Pokud chcete zobrazit odkaz k prezentaci, anebo nastavit heslo pro připojení, tak klepněte na možnost Další volby, kde jednak odkaz zobrazíte, a jednak pomocí zaškrtávacího políčka můžete nastavit požadování hesla. Pro započatí přehrávání klepněte na Přehrát. V případě, že chcete připravenou prezentaci začít prezentovat později, tak zvolte možnost Přehrát později. Pro zavření prezentace stačí stisknout klávesu Escape, prezentace se poté ovládá stejně, jako ta klasická. Pro ukončení Keynote Live klepněte v ovládacím panelu na ikonu Keynote Live a zvolte možnost pro ukončení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více