Zavřít reklamu

Apple nabízí se svými zařízeními také různé zajímavé a užitečné nativní aplikace. Mezi ty, které můžete využít pro práci, patří například Keynote, sloužící pro tvorbu, prohlížení a úpravu prezentací. V dnešním článku vám představíme pět užitečných tipů, se kterými pro vás bude práce v Keynote ještě efektivnější.

Nebojte se šablon

Pokud si netroufáte vytvořit design své prezentace úplně sami, ale také se nehodláte spokojit s tou nejjednodušší variantou, můžete si v Keynote na Macu vybrat s řady skvěle navržených přednastavených šablon. Spusťte aplikaci Keynote a v levé dolní části okna klikněte na Nový dokument – zobrazí se vám obsáhlá knihovna šablon, ze kterých můžete vybírat dle libosti.

Využijte grafy a tabulky

Prezentace jsou specifickým způsobem představování dané tematiky. Pokud jsou součástí vaší prezentace data a čísla, umíte si jistě představit, že jejich ústní přednes asi pro posluchače nebude příliš srozumitelný, atraktivní nebo zapamatovatelný. V aplikaci Keynote ale můžete své prezentace oživit různými tabulkami a grafy. V horní části okna aplikace klikněte při tvorbě prezentace na položku Graf nebo Tabulka – podle toho, jaký objekt chcete přidat – a dále postupujte podle pokynů na monitoru.

Pište si poznámky

Při tvorbě prezentace v aplikaci Keynote na Macu si můžete také pořizovat poznámky – do nich si můžete zapisovat například to, co chcete publiku sdělit, poznamenat si zajímavá fakta, klíčová slova a další obsah. Na nástrojové liště v horní části vašeho Macu klikněte na Zobrazit -> Zobrazit poznámky. V dolní části okna se vám objeví volné místo, kam můžete zanášet své poznámky. Poznámky skryjete po kliknutí na Zobrazit -> Skrýt poznámky.

Nebojte se efektů

Proč se spokojit s obyčejným přepínáním mezi jednotlivými snímky, když aplikace Keynote nabízí možnost přidání efektů? Pokud máte v prezentaci více než jen jeden snímek, podržte klávesu Command a kliknutím označte v levém sloupci snímky, mezi které chcete přidat efekt přechodu. V pravém sloupci pak klikněte na Animace a poté na tlačítko Přidat efekt, a poté stačí už jen vybrat požadovaný efekt.

 

Přidávejte videa z webu

To, že do svých prezentací v Keynote na Macu můžete přidávat nejrůznější videa, jistě víte. Pokud chcete do své prezentace přidat video z platformy YouTube nebo třeba Vimeo, nemusíte složitě zkoumat možnosti jeho stažení a vložení do snímku. Zkopírujte URL adresu vybraného videa a poté na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Přidat -> Webové video. Do textového pole pak už jen stačí vložit zkopírovanou adresu a video se přidá do prezentace.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.