Zavřít reklamu

Je jedno, zdali vlastníte iPhone, iPad či Mac. Ve všech případech byste měli být přihlášeni ke svému Apple ID a navíc byste k tomu měli také využívat funkci Najít, a to se vším všudy. Pokud se vám totiž podaří vaše jablečné zařízení ztratit, tak právě díky Najít jej budete schopni vystopovat, popřípadě uzamknout a zvýšit šance pro vrácení. V poslední době si ale všímám, že existuje mnoho uživatelů, kteří si myslí, že mají funkci Najít můj Mac aktivní, opak je ale přitom pravdou. Dokonce jsem se ve stejné situaci vyskytl i já – Najít můj Mac jsem žádným způsobem nevypínal, avšak při kontrole jsem zjistil, že je tato funkce deaktivovaná.

Jak aktivovat Najít můj Mac a Síť služby Najít

Pokud byste si chtěli funkci Najít můj Mac aktivovat, ideálně společně s funkcí Síť služby Najít, popřípadě pokud se pouze chcete ujistit, že ji máte aktivní, tak se nejedná o nic složitého. Pouze stačí, abyste se drželi následujícího postupu:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu vlevo nahoře klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Poté se otevře nové okno se všemi dostupnými sekcemi pro úpravu předvoleb.
  • V rámci tohoto okna lokalizujte a rozklikněte sekci Apple ID.
  • Nyní v levé části okna rozklikněte řádek s názvem iCloud.
  • Ocitnete se v sekci, kde si můžete nastavit, které aplikace a služby budou mít přístup k iCloudu.
  • Zde najdete v tabulce možnost Najít můj Mac a ujistěte se, že je políčko vedle zaškrtnuté.
  • Pak klepněte v řádku na tlačítko Volby a ujistěte se, že je kromě Najít můj Mac aktivní i Síť služby Najít.

Výše uvedeným postupem se tedy můžete přesvědčit o tom, zdali máte aktivní Najít můj Mac. Jak už jsem zmínil výše, tak existuje mnoho uživatelů, kteří si myslí, že tuto službu mají aktivní a ve finále je to naopak. Pokud se vám s aktivní funkcí Najít podaří Mac ztratit anebo vám ho někdo ukradne, tak jej můžete sledovat na mapě. Kromě toho jej můžete uzamknout a napsat vzkaz a nechybí ani možnost pro kompletní smazání všech dat. Všechny tyto funkce jsou primárně k dispozici tehdy, kdy je Mac zapnutý a připojený k internetu. Pokud však aktivujete Síť služby Najít, tak bude možné Mac najít i v případě, že bude off-line. Síť služby Najít totiž tvoří veškeré iPhony, iPad a Macy na světě. Ztracené zařízení začne vydávat Bluetooth signály, které přijmou ostatní Apple zařízení v okolí. Poloha zařízení se pak přenese na iCloud a zobrazí se v rámci vašeho profilu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více