Zavřít reklamu

Jak na Macu napsat hvězdičku? Zkušenější majitele Macu možná pobaví už samotná představa toho, že by někdo vůbec mohl na internetu vyhledávat odpověď na takto jednoduchou otázkou. Pravdou ale je, že obzvlášť pokud na Mac přecházíte z počítače s Windows, může pro vás psaní hvězdičky na Macu představovat problém.

Klávesnice pro Mac je zkrátka a jednoduše ve srovnání s klávesnicí pro počítače s Windows tak trochu jinak rozvržená a řešená, ačkoliv se jí samozřejmě v mnohém podobá. Právě kvůli malým rozdílům ale může někdy při psaní na Macu nastat problém, pokud potřebujete zadat některé specifické znaky.

Jak na Macu napsat hvězdičku

Pokud nevíte, jak na Macu napsat hvězdičku, nebojte se – rozhodně nejste sami. Psaní hvězdičky na Macu je naštěstí snadné, rychle se jej naučíte, a určitě se pro vás okamžitě stane doslova hračkou.

  • Na klávesnici vašeho Macu stiskněte klávesu Alt (Option).
  • Souběžně s klávesou Alt (Option) stiskněte v horní části klávesnic klávesu 8.
  • V případě, že používáte anglickou klávesnici, napíšete na Macu hvězdičku stiskem kláves Shift + 8.

Jak vidíte, napsat na Macu hvězdičku je opravdu až směšně jednoduché, a to jak na české, tak i na anglické variantě klávesnice. Pokud vás zajímá, jak na Macu napsat další specifické znaky, podívejte se na jeden z našich starších článků.

.