Zavřít reklamu

Jak napsat apostrof na Macu je otázka, kterou si kladou zejména méně zkušení uživatelé, případně novopečení majitelé počítačů od Applu. Klávesnice pro Mac se v některých směrech liší od klávesnice, na kterou jste možná zvyklí z počítače s operačním systémem  Windows, a proto může být někdy problém zjistit, jak se na Macu píší některé speciální znaky. Naštěstí se ale nejedná o nic složitého, a s naším stručným návodem hravě zvládnete napsat na Macu apostrof.

Rozložení klávesnice pro Mac je sice mírně odlišné od rozložení klávesnic pro počítače s Windows, o propastný rozdíl se ale naštěstí nejedná, a proto pro vás nebude problém si během chvilky osvojit psaní některých speciálních a méně často používaných znaků, mezi které patří mimo jiné právě apostrof.

Jak napsat apostrof na Macu

Jak napsat apostrof na Macu? Určitě jste si všimli, že klávesnice vašeho Macu je mimo jiné vybavená některými specifickými klávesami. Jedná se například o klávesy Option (klávesa Option nese u některých modelů Macu označení Alt), Command (případně Cmd), Control a další. Právě klávesu Option budeme potřebovat, pokud budeme chtít na Macu napstat apostrof. Pokud chcete na Macu napsat na klávesnici apostrof, tedy tento znak: ’, poslouží vám k tomu kombinace kláves Option (případně Alt) + J. Pokud tyto dvě klávesy stisknete na české klávesnici Macu, během chvilky vykouzlíte takzvaný apostrof.

Je naprosto pochopitelné, že vám možná bude chvilku trvat, než si zvyknete na charakteristickou applovskou klávesnici s jejími specifickými vlastnostmi. Jakmile si ale jednou osvojíte veškeré postupy, bude pro vás psaní hračkou.

.