Zavřít reklamu

V případě, že patříte mezi dlouholeté uživatele operačního systému macOS, tak si možná pamatujete, že se v minulosti okna aplikací chovala jinak. Pokud jste tehdy měli z jedné aplikace otevřených více oken a na jedno z nich jste klepnuli, aby se přesunulo do popředí, tak se do popředí doopravdy přesunulo pouze konkrétní okno. V případě, že stejný proces provedete v současných verzích macOS, tak se do popředí rázem přesunou veškerá otevřená okna z aplikace a nikoliv pouze to jediné. Některým uživatelům tohle může vyhovovat, jiným zase nikoliv. Patříte-li do druhé skupiny, tak se vám bude hodit tento článek.

Jak na Macu nastavit, aby se do popředí po klepnutí přesunulo pouze vybrané okno aplikace

Nativně si v rámci macOS bohužel nemůžete nastavit, jakým způsobem se po klepnutí budou okna aplikací chovat. Aktuálně je nastaveno, že se po klepnutí do popředí přesunou veškerá okna z konkrétní aplikace. Naštěstí ale existuje možnost, pomocí které si můžete tuto předvolbu přenastavit – stačí využít aplikaci třetí strany, která se nazývá Front and Center. Tuto aplikaci si můžete zakoupit za 129 korun v rámci App Storu a nutno podotknout, že je mezi uživateli velmi oblíbená. Pokud se pro zakoupení rozhodnete, tak budete schopni změnit chování oken mimo jiné pro celý systém. To ale rozhodně není vše, jelikož aplikace nabízí také rozšířená nastavení.

Aplikace Front and Center se ovládá z malého okna, ve kterém si nastavíte vše potřebné. V sekci General si můžete u Behavior nastavit chování oken pro celý systém – buď klasické, anebo to moderní. Níže se pak nachází další menu, pomocí kterého si můžete speciálně nastavit, v jakém případě dojde k využití klasického či moderního chování. Pokud se nahoře přepněte do Exclude, tak si můžete zvolit aplikace, kterých se vámi zvolené nastavení týkat nebude. Buď si tedy můžete nastavit, aby se chování změnilo pro celý systém, anebo si můžete nastavit, aby se vybrané chování aplikovalo pouze v určitém případě, anebo jen v určitých aplikacích. Ikonu aplikace pak pro jednoduché ovládání najdete také v horní liště.

Front and Center zakoupíte za 129 korun zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více