Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes se blíže podíváme na aplikaci Moom, usnadňující práci s okny na Macu.

Mít na Macu správně “ošetřenou” správu oken je zkušenost k nezaplacení. Možnost rychlého a snadného uspořádání oken na ploše zvyšuje efektivitu práce a šetří čas. Pro tento účel existuje řada užitečných aplikací. Jednou z nich je Moom, která umožňuje správu oken hned několika způsoby. V aplikaci Moom můžete otevřená okna snadno a rychle přesouvat po ploše tak, jak právě potřebujete, a uspořádat je na poloviny nebo čtvrtiny obrazovky, případně na celou plochu. Moom také umožňuje nastavení vlastních rozměrů a umístění oken jedním jediným kliknutím.

Aplikaci Moom můžete používat v režimu myši i klávesnice – v režimu myši se vám možnosti uspořádání oken objeví v kontextovém menu poté, co kurzorem zamíříte na zelené tlačítko v levém horním rohu okna aplikace, v režimu klávesnice stačí stisknout vámi  zvolenou klávesovou zkratku, po jejímž zadání se vám zobrazí stručná nápověda s pokyny k uspořádání oken. Jednotlivá rozložení oken  na ploše si můžete také uložit pro pozdější opakované použití.

Obrovskou výhodou aplikace Moom je její přizpůsobitelnost ve všech směrech, stejně jako možnosti přednastavení rozložení oken.

Moom fb
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.