Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes se blíže podíváme na aplikaci Magnet pro macOS.

[appbox appstore id441258766]

Magnet je aplikace, kterou ocení zejména ti uživatelé, kteří se na svém laptopu věnují práci. Jedná se o chytrého správce oken, který vám práci na Macu výrazně usnadní. Magnet vám umožní uspořádat okna s aplikacemi na vašem Macu hned několika způsoby, přemisťovat je přetažením, měnit jejich velikost a pracovat s nimi buďto prostřednictvím horní lišty nabídek, nebo za pomoci klávesových zkratek.

Magnet také podporuje připojení externích displejů. Okna si v aplikaci Magnet můžete uspořádat vedle sebe, v režimu celé obrazovky, do třetin, čtvrtin, či kombinací některých z uvedených variant. Přepínání můžete provádět buďto přímo na obrazovce kurzorem, nebo za pomoci klávesových zkratek, které si můžete sami libovolně nastavit.

Po stažení Magnetu je potřeba aplikaci povolit specifický přístup. V Apple Menu v levém horním rohu obrazovky klikněte na Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí -> Soukromí -> Zpřístupnění. Kliknutím na ikonku zámečku v levém dolním rohu okna nastavení a zadáním hesla ke svému Macu povolíte změny a poté v seznamu aplikací zaškrtnete Magnet.

Pokud aplikaci povolíte automatické spuštění po zapnutí počítače, běží nepovšimnutě na pozadí. Ve chvíli, kdy chcete začít uspořádávat okna s jednotlivými aplikacemi, stačí danou aplikaci spustit a určit její umístění na displeji buďto v liště nabídek v horní části obrazovky, nebo ji umístit za pomoci klávesové zkratky. S okny můžete pracovat i jednoduchým přesouváním – například posunutím do horní části obrazovky spustíte full screen režim. Velikost jednotlivých oken můžete libovolně měnit.

Magnet 6
.