Zavřít reklamu

Jak na Macu nastavit automatický jas je otázka, kterou si jistě kladou všichni, kterým záleží na tom, aby příliš vysoký jas monitoru jejich Macu příliš nezatěžoval baterii. Jedním ze způsobů, jak zmíněnému nepříjemnému jevu zabránit, je aktivace automatického jasu. Jak na Macu nastavit (nebo v případě potřeby naopak deaktivovat) automatický jas?

Automatický jas je šikovná a užitečná funkce, která je k dispozici napříč téměř všemi Apple zařízeními. Díky automatické úpravě jasu displeje můžete mimo jiné předejít příliš rychlému vybíjení baterie vašeho zařízení, což se hodí zejména ve chvílich, kdy pracujete na MacBooku bez možnosti připojení k elektrické síti.

Jak na Macu nastavit automatický jas

Nastavení automatického jasu na Macu je naštěstí velmi jednoduchým a rychlým procesem, který je doslova otázkou několika málo kroků. Stejně tak je jednoduchá a rychlá případná deaktivace automatického jasu na Macu. Pojďme se do toho nyní společně pustit.

  • V levém horním rohu obrazovky klikněte na   menu -> Nastavení systému.
  • V levé části okna Nastavení systému zvolte Monitory.
  • V sekci jas podle potřeby aktivujte nebo naopak deaktivujte položku Automaticky upravit jas.

Tímto způsobem tedy můžete na Macu snadno a rychle aktivovat nebo naopak deaktivovat na vašem Macu automatické přizpůsobení jasu. Pokud máte MacBook s funkci True Tone, můžete její aktivací nastavit automatické přizpůsobení barev na displeji okolním světelným podmínkám.

.