Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Implementace Face ID do chystaného iMacu

Delší dobu se internetem šíří spekulace o příchodu nového iMacu. Zajímavější ale je, že tento kousek by měl změnit svůj kabát. Údajně nás čeká největší redesign tohoto jablečného počítače od roku 2012. V souvislosti s iMacy se navíc hovoří o implementaci systému Face ID, který by tak mohl zaobstarat biometrickou autentizaci. Nejnovější informace od věrohodného zdroje, Marka Gurmana z Bloombergu, navíc tyto spekulace potvrzují a údajně se již brzy dočkáme.

iMac s Face ID
Zdroj: MacRumors

Podle tohoto zdroje by se systém Face ID měl dostat až do druhé generace redesignovaného iMacu. Díky tomu by se počítač mohl svému uživateli odemknout prakticky okamžitě za pomocí 3D skenu obličeje. Prakticky by stačilo k zařízení usednout, probudit jej z režimu spánku a bylo by hotovo. Již dříve se navíc zmínky o Face ID objevily v kódu operačního systému macOS 11 Big Sur.

Koncept redesignovaného iMacu (svetapple.sk):

Co se týče zmiňovaného redesignu, máme se rozhodně na co těšit. Apple se totiž chystá výrazně ztenčit okolní rámečky kolej displeje, a zároveň by mělo dojít k odstranění spodní kovové „brady.“ Obecně se očekává, že se iMac po stránce vzhledu velice přiblíží monitoru Pro Display XDR, který byl představen v roce 2019. Ikonické křivky se tedy vymění za ostré hrany, podobně jako v případě iPadu Pro. Poslední známou změnou by měla být implementace čipů Apple Silicon.

MacBook Pro se dočká návratu čtečky SD karet

Apple v roku 2016 výrazně změnil podobu svých MacBooků Pro. Zatímco modely z roku 2015 nabízely poměrně solidní konektivitu, kdy si drtivá většina uživatelů poradila bez jakýchkoliv redukcí a docků, další rok vše změnil. Od této chvíle jsou totiž „Pročka“ vybaveny pouze Thunderbolt porty, což je pochopitelně značně limitující. Situace by se naštěstí mohla letos změnit. Minulý týden jsme vás informovali o nejnovějších predikcích renomovaného analytika jménem Ming-Chi Kuo, podle kterého se dočkáme zajímavých změn.

Letos bychom se měli dočkat 14″ a 16″ modelu MacBooku Pro, které budou osazeny výkonným čipem Apple Silicon. Součástí zprávy bylo, že se tyto laptopy dočkají hranatějšího designu, odstraní Touch Bar a dočkají se návratu ikonického nabíjení za pomocí MagSafe. Hovořilo se také o návratu některých portů, které ale nebyly blíže specifikovány. Kuo pouze sdělil, že tato změna umožní výrazné skupině jablíčkářů se obejít bez již zmiňovaných redukcí a docků. S doplňujícími informacemi dnes přišel opět Mark Gurman, podle kterého nás čeká návrat čtečky SD karet.

MacBook Pro 2021 s čtečkou SD karet koncept
Zdroj: MacRumors

Tento krok ze strany cupertinské společnosti by výrazně napomohl fotografům a dalším tvůrcům, pro které je čtečka téměř nejzásadnějším portem vůbec. Některé zdroje navíc hovořily o případném příchodu USB-A a HDMI portů, což je ale prakticky nereálné. Celý trh se aktivně přeorientovává na používání USB-C a implementace těchto dvou druhů portů by navíc opět zvětšila tloušťku celého laptopu.

Na  TV+ dorazil nový psychologický thriller

Jablečná služba  TV+ se neustále rozrůstá, díky čemuž se můžeme poměrně často radovat z příchodu nových kvalitních titulů. Aktuálně si debut odbyl psychologický thriller Losing Alice, o jehož scénář i režii se postarala Sigal Avin. Příběh celého seriálu se točí kolem stárnoucí režisérky jménem Alice, která je pomalu den co den více posedlá mladou scénáristkou Sophie. Aby dosáhla úspěchu a uznání, je ochotna se vzdát svých morálních zásad, což se znatelně podepíše na dalším vývoji příběhu. Trailer si můžete prohlédnout hned níže. Pokud by se vám navíc zalíbil, Losing Alice si již nyní můžete pustit na platformě  TV+.

.