Zavřít reklamu

Obrazovka je na většině chytrých zařízeních součást, která spotřebovává nejvíce energie v baterii. Zároveň platí, že čím vyšší má obrazovka nastavený jas, tak tím rychleji nabití baterie klesá. Z toho důvodu je nutné jas obrazovky upravovat v závislosti na aktuální situaci. Například na iPhonu, iPadu či Macu se o tohle stará funkce automatický jas, která podle dat ze snímače určí hodnotu okolního světla a podle toho intenzitu jasu upraví, popřípadě uživatelé samozřejmě mohou jas upravovat ručně, což je však spíše nepohodlné. Co se však týče Apple Watch, tak zde byste funkci automatický jas hledali marně.

Jak na Apple Watch změnit jas

Jas na Apple Watch je tedy permanentně nastaven na konkrétní vybranou hodnotu, tudíž v rozdílných situacích nedochází k jeho automatickému snížení či zvýšení. Podle toho, jak máte jas na Apple Watch nastavený, může docházet k tomu, že displej svítí zbytečně hodně, anebo naopak zase hodně slabě. V tom prvním případě může docházet k rychlejšímu vybíjení baterie a ve druhém pak zase nemusíte dobře vidět obsah. Pokud byste si tedy chtěli jas na Apple Watch z jakéhokoliv důvodu upravit, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch stiskli digitální korunku.
  • Následně v seznamu aplikací najděte Nastavení, kterou rozklikněte.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a otevřete sekci Zobrazení a jas.
  • Zde už jen stačí, abyste klepnutím na ikonu jasu provedli úpravu intenzity jasu.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch upravit intenzitu jasu. Bohužel jsou však k dispozici pouze tři úrovně, a to nízká, střední a vysoká. Podobné možnosti nastavení jasu jako třeba na iPhonu byste zde tedy hledali marně. Pokud byste chtěli změnit jas Apple Watch skrze iPhone, tak můžete – stačí přejít do aplikace Watch, kde otevřete Moje hodinky → Zobrazení a jas, kde se nahoře ovládání nachází.

.