Zavřít reklamu

AirPods jsou sluchátka od jablečné společnosti, která se za poslední dobu stala nesmírně oblíbená. A není se čemu divit, jelikož nabízí skvělé funkce a v neposlední řadě také dobrý zvuk. V současné době již existují tři generace klasických AirPodů, společně s jedinou generací dražších AirPods Pro, které by se zanedlouho měly dočkat vydání nové verze. Jak už to tak ale u techniky bývá, tak se čas od času můžete setkat s nějakou chybou či problémem, který může využívání nějakého produktu znemožnit. AirPods v tomto případě rozhodně nejsou výjimkou, a pokud je vlastníte, určitě mi dáte zapravdu.

Jak na Macu opravit jen jeden hrající AirPod

Osobně vlastním v pořadí již třetí AirPody a občasné problémy mohu potvrdit. Občas nedojde k připojení obou sluchátek, občas se pokazí zvuk a občas se nemusí některé sluchátko nabíjet. Většinu těchto případů lze naštěstí relativně jednoduše vyřešit. AirPody využívám především společně s MacBookem a zde jsem se u všech tří generací jablečných sluchátek, které jsem vlastnil, setkal se stejným problémem – po připojení hraje pouze jedno sluchátko. Pokud už jste provedli odpojení a opětovné připojení, společně s dalšími kroky, tak může být problém úplně někde jinde. Konkrétně se může v macOS z nějakého důvodu nastavit vyvážení úplně doleva nebo doprava, čímž se druhé sluchátko ztiší. Řešení je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte Předvolby systému…
  • Následně se vám zobrazí okno, ve kterém se nachází veškeré sekce pro správu předvoleb.
  • V tomto okně lokalizujte a otevřete sekci s názvem Zvuk.
  • Pak se v menu, které se nachází v horní části okna, přesuňte od záložky Výstup.
  • Zde v seznamu zvukových zařízení najděte vaše AirPody a klepněte na ně.
  • Následně věnujte níže pozornost posuvníku u textu Vyvážení.
  • Ovladač posuvníku bude nejspíše úplně vlevo nebo napravo – přesuňte jej doprostřed.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem Macu vyřešit problém s jen jedním hrajícím AirPodem. Jak už jsem zmínil, tak jsem se s tímto problémem setkal u všech AirPodů, které jsem vlastnil, tudíž když mi jedno sluchátko přestalo hrát, tak nějak jsem věděl, kde je zakopaný pes. Není mi jasné, z jakého důvodu se vyvážení přesune doleva nebo doprava – každopádně se jedná o nějakou chybu systému, která přetrvává již delší dobu. Až vám tedy příště nebude jedno sluchátko hrát, tak nyní již více, po čem jít.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více