Zavřít reklamu

AirPods jsou sluchátka od jablečné společnosti, která se za poslední dobu stala nesmírně oblíbená. A není se čemu divit, jelikož nabízí skvělé funkce a v neposlední řadě také dobrý zvuk. V současné době již existují tři generace klasických AirPodů, společně s jedinou generací dražších AirPods Pro, které by se zanedlouho měly dočkat vydání nové verze. Jak už to tak ale u techniky bývá, tak se čas od času můžete setkat s nějakou chybou či problémem, který může využívání nějakého produktu znemožnit. AirPods v tomto případě rozhodně nejsou výjimkou, a pokud je vlastníte, určitě mi dáte zapravdu.

Jak na Macu opravit jen jeden hrající AirPod

Osobně vlastním v pořadí již třetí AirPody a občasné problémy mohu potvrdit. Občas nedojde k připojení obou sluchátek, občas se pokazí zvuk a občas se nemusí některé sluchátko nabíjet. Většinu těchto případů lze naštěstí relativně jednoduše vyřešit. AirPody využívám především společně s MacBookem a zde jsem se u všech tří generací jablečných sluchátek, které jsem vlastnil, setkal se stejným problémem – po připojení hraje pouze jedno sluchátko. Pokud už jste provedli odpojení a opětovné připojení, společně s dalšími kroky, tak může být problém úplně někde jinde. Konkrétně se může v macOS z nějakého důvodu nastavit vyvážení úplně doleva nebo doprava, čímž se druhé sluchátko ztiší. Řešení je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte Předvolby systému…
  • Následně se vám zobrazí okno, ve kterém se nachází veškeré sekce pro správu předvoleb.
  • V tomto okně lokalizujte a otevřete sekci s názvem Zvuk.
  • Pak se v menu, které se nachází v horní části okna, přesuňte od záložky Výstup.
  • Zde v seznamu zvukových zařízení najděte vaše AirPody a klepněte na ně.
  • Následně věnujte níže pozornost posuvníku u textu Vyvážení.
  • Ovladač posuvníku bude nejspíše úplně vlevo nebo napravo – přesuňte jej doprostřed.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem Macu vyřešit problém s jen jedním hrajícím AirPodem. Jak už jsem zmínil, tak jsem se s tímto problémem setkal u všech AirPodů, které jsem vlastnil, tudíž když mi jedno sluchátko přestalo hrát, tak nějak jsem věděl, kde je zakopaný pes. Není mi jasné, z jakého důvodu se vyvážení přesune doleva nebo doprava – každopádně se jedná o nějakou chybu systému, která přetrvává již delší dobu. Až vám tedy příště nebude jedno sluchátko hrát, tak nyní již více, po čem jít.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.