Zavřít reklamu

Je to již několik let nazpátek, co jsme v rámci operačního systému iOS mohli vůbec poprvé odeslat tzv. neviditelnou zprávu. Odeslání neviditelné zprávy se hodí tehdy, pokud potřebujete mít stoprocentní jistotu toho, že se zpráva na zařízení příjemce nezobrazí s náhledem. Na iPhonech s Face ID se sice náhledy ve výchozím nastavení nezobrazují, pokud si však tuto předvolbu dotyčný přenastavil, popřípadě pokud vlastní iPhone s Touch ID či Mac, tak se náhled zobrazit může. V návodu níže se dozvíte více o tom, jakým způsobem lze neviditelnou zprávu poslat na iPhone, přímo v tomto článku se na stejný postup podíváme na Macu.

Jak na Macu poslat zprávu bez jejího náhledu

Chcete-li na vašem Macu odeslat neviditelnou zprávu, tedy zprávu, při které se příjemci nezobrazí její náhled, tak je hned na začátek nutné podotknout, že musíte mít nainstalovaný macOS 11 Big Sur a novější. Jestliže máte nainstalovaný starší systém macOS, tak z Macu neviditelnou zprávu nepošlete. Pokud podmínku splňujete, postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu otevřeli nativní aplikaci Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, tak si vyhledejte konverzaci, ve které chcete neviditelnou zprávu odeslat.
  • Nyní si do textového pole pro zprávu napište zprávu, jejíž náhled se nemá zobrazit.
  • Po napsání zprávy klepněte nalevo od textového pole na ikonu App Store.
  • Zobrazí se malé rozbalovací menu, ve kterém rozklikněte možnost Efekty ve zprávách.
  • Na další obrazovce pak ve spodní části s efekty vyberte ten s názvem Neviditelný inkoust.
  • Po vybrání efektu už jen stačí, abyste vpravo klepnuli na šipku v modrém kolečku, čímž se zpráva odešle.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na Macu jednoduše odeslat neviditelnou zprávu. Jakmile takovou zprávu odešlete, tak si můžete být stoprocentně jistí, že se příjemci zobrazí bez náhledu zprávy – konkrétně se místo něj objeví informace o tom, že byla zpráva odeslána s neviditelným inkoustem. Tuto zprávu si dotyčný uživatel bude schopen prohlédnout až poté, jakmile odemkne své zařízení a přejde do konverzace v aplikaci Zprávy. Pro zobrazení stačí na konkrétní zprávu klepnout, po chvilce se každopádně opětovně zamaže. Tato funkce se hodí například tehdy, pokud chcete někomu sdělit nějaké osobní či tajné informace a nechcete riskovat, že by si je mohl přečíst někdo jiný.

neviditelná zpráva na macu
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více