Zavřít reklamu

Součástí prakticky všech jablečných zařízení je Klíčenka na iCloudu, v rámci které se nachází veškerá uložená hesla k vašim uživatelským účtům. Díky Klíčence na iCloudu tak můžete hodit pamatování si hesel za hlavu, stejně tak jejich vymýšlení a bezpečné uchovávání. V případě, že Klíčenku využijete, tak se pro přihlášení k prakticky jakémukoliv účtu stačí autorizovat pomocí hesla k uživatelskému profilu, popřípadě pomocí biometrie, tj. Touch ID či Face ID. Při zakládání nového profilu pak dokáže Klíčenka automaticky vymyslet silné heslo, které můžete využít. Nejlepší na tom je, že se veškerá hesla synchronizují napříč všemi vašimi zařízeními od Applu.

Jak na Macu sdílet uložená hesla přes AirDrop

Pro zobrazení veškerých uložených hesel jste až donedávna na Macu museli využít nativní aplikaci Klíčenka. Tato aplikace je sice funkční, pro běžného uživatele je však zbytečně komplikovaná. Apple se tohle rozhodl změnit a v macOS Monterey přišel s novým jednoduchým rozhraním pro zobrazení všech hesel, které se podobá stejnému rozhraní z iOS či iPadOS. Kromě toho, že si v tomto rozhraní můžete na Macu jednoduše zobrazit veškerá hesla, tak je můžete i bezpečně sdílet, a to se všemi uživateli v okolí prostřednictvím AirDropu. Pokud byste chtěli zjistit, jak na to, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu klepnuli vlevo nahoře na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Tímto se otevře nové okno se všemi dostupnými sekcemi pro správu předvoleb.
  • V tomto okně lokalizujte a rozklikněte sekci, která nese název Hesla.
  • Následně se musíte autorizovat, a to buď zadáním hesla, anebo pomocí Touch ID.
  • Po autorizaci v levé části okna vyhledejte a otevřete záznam s heslem, který chcete sdílet.
  • Dále je nutné, abyste v pravé části okna klepnuli na tlačítko sdílení (čtvereček se šipkou).
  • Otevře se nové okno s rozhraním funkce AirDrop, kde stačí klepnout na uživatele, se kterým chcete heslo sdílet.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné na Macu v rámci macOS Monterey jednoduše, s pomocí AirDropu, sdílet hesla a ostatními uživateli. Jakmile heslo přes AirDrop odešlete, tak se uživateli na zařízení objeví informace o tom, že s ním chcete heslo sdílett. Na dotyčném už potom pouze je, zdali heslo přijme, anebo nikoliv. Některé z vás by mohlo zajímat, zdali existuje jiná možnost pro sdílení hesel – odpověď zní negativně. Na druhou stranu si heslo můžete alespoň zkopírovat, stačí na heslo klepnout pravým a zvolit Kopírovat heslo.

.