Zavřít reklamu

Ode dne, kdy Apple představil svou novou streamovací službu  TV+, uběhlo již několik dlouhých měsíců. Z počátku tato služba nebyla moc oblíbená, a to především kvůli malého výběru pořadů. Jablečná společnost však v tomto případě netlačí na kvantitu, nýbrž na kvalitu. To mimo jiné dokazují také všemožné nominace na různé ceny – a nutno podotknout, že jich Apple už několik vyhrál.  TV+ můžete sledovat na iPhonu, iPadu, Macu, Apple TV či třeba na chytré televizi. Pokud obsah sledujete na Macu, tak by se vám mohl hodit tento návod.

Jak na Macu v aplikaci TV změnit kvalitu streamování obsahu

Jak už bylo zmíněno výše, tak se Apple především snaží o to, aby jeho tituly byly co možná nejkvalitnější – a tím máme na mysli jak po stránce příběhu, tak i po stránce vzhledu. Abyste tedy získali co možná nejlepší požitek, tak byste měli obsah sledovat na obrazovce s vysokým rozlišením. V některých případech se ale můžete rozhodnout pro sledování v horší kvalitě, například kvůli tomu, že se ocitnete na mobilních datech. Postup pro změnu této předvolby je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na Macu přesunuli do nativní aplikace TV.
  • Jakmile se v této aplikaci ocitnete, tak v horní liště klepněte na záložku TV.
  • Tímto se otevře nové okno, ve kterém lze spravovat předvolby aplikace TV.
  • V rámci tohoto okna nahoře rozklikněte sekci s názvem Přehrávání.
  • Zde stačí rozkliknout menu vedle možnosti Volby streamování.
  • Z menu už si pak vyberte, zdali chcete vysokou kvalitu, anebo zdali chcete šetřit data.
  • Po vybrání nezapomeňte vpravo dole klepnout na tlačítko OK.

Pokud vám tedy přijde, že kvalita pořadů, na které se díváte, není úplně dostatečná, tak se pomocí výše uvedeného návodu můžete přesvědčit o tom, zdali náhodou nemáte omylem nastavenou úsporu dat. Popřípadě samozřejmě naopak můžete aktivovat úsporný režim, což se hodí v případě, že máte malý datový balíček. Po aktivaci úsporného režimu Apple v aplikaci TV uvádí, že může dojít ke spotřebování až 1 GB dat za hodinu, v případě větší kvality je spotřeba samozřejmě vyšší. Níže si pak ve výše uvedených předvolbách můžete nastavit také kvalitu stahování.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více