Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastníky jablečného příslušenství Magic Keyboard, Magic Mouse anebo Magic Trackpad, tak zbystřete. Vzhledem k tomu, že je tohle příslušenství bezdrátové, tak je samozřejmě nutné jeho občasné nabíjení. Co si ale budeme nalhávat, zobrazení stavu baterie v rámci macOS není bůhvíjak jednoduché. Pokud chcete zobrazit stav Magic Keyboard, musíte v Předvolbách systému přejít do sekce Klávesnice, v případě Magic Mouse do sekce Myš a v případě Magic Trackpad do sekce Trackpad. Většina uživatelů tohoto příslušenství s největší pravděpodobností takto zbytečně složitě stav baterie v Magic příslušenství nekontroluje a jednoduše čeká, až se zobrazí upozornění na nízkou baterii.

Jakmile se však zobrazí upozornění na to, že je baterie prakticky vybitá, tak už je jednoduše pozdě. V tomto případě musíte urychleně najít Lightning kabel a připojit příslušenství k nabíjení, jinak se za několik minut ihned vybije. To může zkomplikovat například situaci, pokud potřebujete urychleně něco na Macu či MacBooku udělat, avšak namísto toho musíte hledat nabíjecí kabel. Zkrátka a jednoduše, rozhodně by se v rámci macOS hodilo mít přehled o tom, kolik procent baterie v připojeném Magic příslušenství zbývá. Pokud byste takovou informaci měli stále na očích, tak byste měli přehled o stavu baterie a sami byste si mohli určit, kdy začnete příslušenství zavčas nabíjet. Klasicky lze však v rámci macOS zobrazit v horní liště pouze stav baterie MacBooku a ničeho jiného. Co když vám ale řeknu, že existuje aplikace, která dokáže stav baterie Magic příslušenství a také například AirPodů zobrazit?

istat menus baterie
Zdroj: iStat Menus

Aplikace iStat Menus dokáže zobrazit nejen informace o baterii příslušenství

Hned na začátek uvedu, že bohužel neexistuje aplikace, která by vysloveně starala o zobrazení stavu baterie Magic příslušenství v horní liště. Tato funkce je totiž součástí komplexní aplikace, která toho nabízí o mnoho více, což ale upřímně tolik nevadí. Abychom nechodili okolo horké kaše, tak si samotnou aplikaci pojďme představit – jedná se o iStat Menus. Tato aplikace je k dispozici již delší dobu a do horní lišty vašeho macOS zařízení umí přidat ikonu s přehledem o naprosto všem, co vás napadne. Díky iStat Menus si můžete nechat zobrazit například informace o využití procesoru, grafické karty, disků či paměti RAM, dále si můžete nechat zobrazit teploty jednotlivého hardwaru, k dispozici jsou také informace o počasí, nastavení rychlosti ventilátorů a v neposlední řadě právě také možnost pro zobrazení baterie k příslušenství, které je k Macu či MacBooku připojeno – tedy například Magic Keyboard, Magic Mouse, Magic Trackpad anebo třeba AirPods.

Jak na Macu v horní liště zobrazit informace o bateriích Magic Keyboard, Mouse či Trackpad

Jakmile aplikaci iStat Menus stáhnete, tak stačí, abyste ji přesunuli pomocí Finderu do složky Aplikace, odkud už budete schopni aplikaci jednoduše spustit. Po spuštění už se v horní liště zobrazí některé předpřipravené ikony, které si samozřejmě můžete změnit. V případě, že chcete zobrazit pouze informace o bateriích jednotlivého příslušenství, tak se přesuňte do aplikace a v levé části odškrtněte veškeré možnosti kromě Baterie/Napájení. Pokud si chcete upravit pořadí jednotlivých ikon, popřípadě pokud chcete do lišty přidat informace o baterii jiného zařízení, tak se do této sekce přesuňte, a poté si bloky s informacemi o baterii přesuňte směrem výše, tj. do horní lišty. Tak stejně si nahoře můžete změnit i zobrazení jednotlivých ikon.

Závěr

Jak už jsem zmínil, tak iStat Menus toho samozřejmě dokáže zobrazit o mnoho více, což už jste si mohli všimnout po spuštění samotné aplikace. V případě, že se vám aplikace zalíbila, tak si samozřejmě můžete nechat zobrazit i ostatní informace o systému – doporučuji, abyste si prošli jednotlivé kategorie. Aplikace iStat Menus je k dispozici zdarma po dobu 14 dní, poté je nutné si zakoupit licenci za 14,5 dolarů (čím více licencí zakoupíte, tím je cena nižší). Upgrade aplikace iStat Menus, který probíhá každý rok s příchodem nové verze macOS, je poté samozřejmě levnější. Momentálně vychází na cca 12 dolarů a opět čím více licencí zakoupíte, tím bude cena nižší.

.