Zavřít reklamu

Patříte mezi majitele Macu? Pokud ano, vlastníte MacBook nebo iMac? Spousta majitelů iMaců – ale také někteří majitelé laptopů od Applu – používají k práci na svém počítači kromě jiného také zařízení s názvem Magic Trackpad. Právě historii tohoto zařízení si připomeneme v našem dnešním článku.

Mezi produkty, které vzešly z dílny společnosti Apple, patří kromě počítačů a dalších podobných zařízení také nejrůznější periferie. Jednou z nich je Magic Trackpad. Jeho první generaci představila cupertinská společnost koncem července roku 2010. Magic Trackpad první generace nabízel Bluetooth konektivitu, o přísun energie se staral dvojice klasických tužkových baterií. Magic Trackpad se vyznačoval velmi jednoduchým, minimalistickým designem, a byl vyrobený ze skla a hliníku. Zařízení podporovalo multi-touch gesta. V době svého vydání sklidil Magic Trackpad první generace chválu pro své rozměry, design i funkce, s příliš pozitivním přijetím se ale už nesetkala jeho cena, která přišla neúměrně vysoká nejen řadovým uživatelům, ale také novinářům a odborníkům.

V říjnu roku 2015 představila společnost Apple svůj Magic Trackpad druhé generace. Byl vybaven multi-touch povrchem s podporou funkce Force Touch, a spolu s ním představil Apple také novou generaci Magic Keyboard a Magic Mouse. Na rozdíl od svého předchůdce se Magic Trackpad 2 nabíjel prostřednictvím Lightning kabelu, a kromě jiného obsahoval také Taptic Engine pro haptickou odezvu. Spolu s vydáním Magic Trackpadu 2 Apple zároveň také ukončil prodej Magic Trackpadu první generace.

Ze strany laické veřejnosti, novinářů a odborníků se Magic Trackpad 2 setkal veskrze s pozitivním hodnocením, chvály se dočkaly hlavně jeho vylepšené nové funkce. Povrch Magic Trackpadu 2 je z matného odolného skla, zařízení nabízí podporu i pro operační systémy Windows, Linux, Android nebo třeba Chrome OS. Když Apple v roce 2021 představil své nové iMacy, byly součástí jejich balení kromě jiného také barevně ladící Magic Trackpady, které ovšem nebylo možné zakoupit samostatně.

.