Zavřít reklamu

Apple dnes aktualizoval online obchod a opět jsme byli napjatí, jestli se jedná o pouhou údržbu nebo jestli se objeví nové produkty. A nyní jsme se opravdu dočkali novinek, ode dneška si můžete zakoupit Magic Trackpad či nové modely Apple iMac. A dokonce i Apple nabíječku baterií!

Magic Trackpad
Několikrát se o Magic Trackpad mluvilo a Apple se nakonec rozhodl toto zařízení uvést na trh bez velkých fanfár – přecijen je to jen příslušenství. Díky Magic Trackpad tak nyní můžete například listovat pdf soubory přirozeně pomocí svých prstů. Magic Trackpad je o 80% větší, než trackpad v Macbook Pro, takže na gesta prsty máte dostatek prostoru. K Macu ho připojíte přes Bluetooth, napájen bude dvěma bateriemi. Stejně jako u Macbook Pro je celý trackpad i jedno velké tlačítko. Magic Trackpad si můžete zakoupit za $69.

Nové Apple iMac
Nejnižší řada iMaců přichází s Intel Core i3, zatímco v nejvyšší řadě iMac 27″ si můžete zvolit i Intel Core i7! Apple se také naplno vrací ke grafickým kartám ATI. U iMaců se objevil i nový SDXC slot pro SD karty, SDHC karty a nové SDXC karty, které podporují velikost až do 2TB! Kompletní konfigurace si můžete prohlédnout zde:

  • $1199 / 21.5″ / 3.06GHz Core i3 / 4GB / 500MB / ATI Radeon HD 4670
  • $1499 / 21.5″ / 3.20GHz Core i3 / 4GB / 1TB / ATI Radeon HD 5670
  • $1699 27″ / 3.20GHz Core i3 / 4GB / 1TB / ATI Radeon HD 5670
  • $1999 27″ / 2.8GHz Quad-Core Core i5 / 4TB / 1TB / ATI Radeon HD 5750
  • +$200 27″ / 2.93 GHz Quad-Core Core i7 BTO option

Apple nabíječka tužkových baterií
Přemýšleli jste někdy, že byste si rádi koupili nabíječku baterií od Apple? Já se musím přiznat, že teda opravdu ne. Ale po dnešku o tom přemýšlím! :) Nová Apple nabíječka by měla nabíjet mnohem efektivněji, mělo by tedy docházet k úspoře energie. Baterie by měly vydržet nabité velice dlouho a neuvěřitelná je i celková životnost, kterou Apple udává 10 let (při běžném používání v Apple výrobcích). Nabíječku Apple dodává za $29 s 6 NiMH bateriemi. To je podle mě lákavá cena, ačkoli možná jen pro nás v ČR a v US to zas takový trhák není. Nabíječka by měla šetřit čas i po dobití baterií, kdy spotřeba klesne na pouhých 30 miliwattů a podle Apple to je desetkrát méně než průměr v odvětví.

Nové Mac Pro a Apple LED 27″ Cinema
Pokud toužíte po Mac Pro či obří obrazovce od Apple, tak teď je ta pravá chvíle. Krom nových modelů Mac Pro najdete na stránkách Apple i zcela nový Apple LED 27″ Cinema Display.

.