Zavřít reklamu

Apple dnes aktualizoval online obchod a opět jsme byli napjatí, jestli se jedná o pouhou údržbu nebo jestli se objeví nové produkty. A nyní jsme se opravdu dočkali novinek, ode dneška si můžete zakoupit Magic Trackpad či nové modely Apple iMac. A dokonce i Apple nabíječku baterií!

Magic Trackpad
Několikrát se o Magic Trackpad mluvilo a Apple se nakonec rozhodl toto zařízení uvést na trh bez velkých fanfár – přecijen je to jen příslušenství. Díky Magic Trackpad tak nyní můžete například listovat pdf soubory přirozeně pomocí svých prstů. Magic Trackpad je o 80% větší, než trackpad v Macbook Pro, takže na gesta prsty máte dostatek prostoru. K Macu ho připojíte přes Bluetooth, napájen bude dvěma bateriemi. Stejně jako u Macbook Pro je celý trackpad i jedno velké tlačítko. Magic Trackpad si můžete zakoupit za $69.

Nové Apple iMac
Nejnižší řada iMaců přichází s Intel Core i3, zatímco v nejvyšší řadě iMac 27″ si můžete zvolit i Intel Core i7! Apple se také naplno vrací ke grafickým kartám ATI. U iMaců se objevil i nový SDXC slot pro SD karty, SDHC karty a nové SDXC karty, které podporují velikost až do 2TB! Kompletní konfigurace si můžete prohlédnout zde:

  • $1199 / 21.5″ / 3.06GHz Core i3 / 4GB / 500MB / ATI Radeon HD 4670
  • $1499 / 21.5″ / 3.20GHz Core i3 / 4GB / 1TB / ATI Radeon HD 5670
  • $1699 27″ / 3.20GHz Core i3 / 4GB / 1TB / ATI Radeon HD 5670
  • $1999 27″ / 2.8GHz Quad-Core Core i5 / 4TB / 1TB / ATI Radeon HD 5750
  • +$200 27″ / 2.93 GHz Quad-Core Core i7 BTO option

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Apple nabíječka tužkových baterií
Přemýšleli jste někdy, že byste si rádi koupili nabíječku baterií od Apple? Já se musím přiznat, že teda opravdu ne. Ale po dnešku o tom přemýšlím! :) Nová Apple nabíječka by měla nabíjet mnohem efektivněji, mělo by tedy docházet k úspoře energie. Baterie by měly vydržet nabité velice dlouho a neuvěřitelná je i celková životnost, kterou Apple udává 10 let (při běžném používání v Apple výrobcích). Nabíječku Apple dodává za $29 s 6 NiMH bateriemi. To je podle mě lákavá cena, ačkoli možná jen pro nás v ČR a v US to zas takový trhák není. Nabíječka by měla šetřit čas i po dobití baterií, kdy spotřeba klesne na pouhých 30 miliwattů a podle Apple to je desetkrát méně než průměr v odvětví.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nové Mac Pro a Apple LED 27″ Cinema
Pokud toužíte po Mac Pro či obří obrazovce od Apple, tak teď je ta pravá chvíle. Krom nových modelů Mac Pro najdete na stránkách Apple i zcela nový Apple LED 27″ Cinema Display.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více