Zavřít reklamu

S příchodem nového operačního systému macOS Monterey jsme se dočkali nespočtu nových funkcí, které rozhodně stojí za to. Na našem magazínu se veškerým novinkám z tohoto zmíněného systému věnujeme již několik dlouhých měsíců a pořád nejsme u konce, což jen potvrzuje fakt, že jich je opravdu nespočet. Již jsme si ukázali například vše důležité z nového režimu Soustředění, dále jsme se podívali na nové možnosti ve FaceTime či na funkci Live Text. Změn jsme se však dočkali také v dalších nativních aplikacích, například v Poznámkách.

Jak na Macu v Poznámkách zobrazit historii aktivity

Nativní aplikaci Poznámky nejen na Macu nejspíše využívá každý z nás. Jedná se o ideální poznámkovou aplikaci pro všechny jablíčkáře, jelikož prostě a jednoduše funguje perfektně ve spojení se všemi vašimi Apple zařízeními. Kromě toho, že si veškeré poznámky můžete jednoduše zapisovat sami pro sebe, tak je samozřejmě můžete také sdílet s ostatními uživateli, což se může v některých situacích hodit. Až donedávna jste však v rámci sdílené poznámky nebyli schopni zobrazit aktivitu uživatelů, tudíž nebylo možné zjistit, kdo provedl jaké úpravy. Dobrou zprávou ale je, že v macOS Monterey už si v Poznámkách můžete nechat zobrazit kompletní historii aktivity, a to následujícím způsobem:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu přešli do nativní aplikace Poznámky.
  • Jakmile tak učiníte, tak si v levé části okna rozklikněte konkrétní poznámku, kde chcete aktivitu zobrazit.
  • Následně v pravém horním rohu okna klepněte na ikonu uživatele s fajfkou.
  • Pak se zobrazí malé okno, ve které klepněte na kolonku Zobrazit veškerou aktivitu.
  • V pravé části obrazovky se následně zobrazí panel s historií aktivity poznámky.
  • Pro zobrazení změn z konkrétního dne stačí, abyste na vybraný záznam klepnuli, čímž se změny zvýrazní.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné na Macu v Poznámkách zobrazit historii aktivity. Pokud v rámci vybrané poznámky proběhly nějaké úpravy od vašeho posledního otevření, tak si je můžete jednoduše zobrazit klepnutím na možnost Zobrazit aktualizace po stisknutí ikony uživatele s fajfkou. Pro zobrazení historie aktivity můžete využít také alternativní postupy – buď můžete klepnout na záložku Zobrazení v horní liště, a poté vybrat Zobrazit aktivitu poznámek, popřípadě můžete využít klávesovou zkratku Control + Command + K.

sdilena_poznamka_mac_aktivita_2
.