Zavřít reklamu

Pokud chcete v digitálním světě zůstat v bezpečí, tak je nutné, abyste využívali složitá hesla. Každý vaše heslo by ideálně mělo mít alespoň osm znaků a skládat by se mělo z malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků. Samozřejmě není možné, aby si lidský mozek pamatoval hesla k naprosto všem uživatelským účtům – od toho tady jsou správci hesel. Co si však pamatovat musíte je minimálně heslo k vašemu Macu či MacBooku, se kterým vám nikdo nepomůže. Při vytváření hesla musíte dbát bezpečnostních pokynů a splnit určité požadavky, což nemusí někomu vyhovovat.

Jak na Macu vypnout minimální požadavky pro heslo

Jestliže patříte mezi jedince, kteří chtějí z jakéhokoliv důvodu využít pro přístup k jablečnému počítači slabé heslo – nejčastěji v podobě mezery či jediného písmena či číslice – tak se vám to nepovede. Operační systém macOS vás zarazí a řekne, že heslo musí splňovat určité náležitosti. Pro některé je ale dobrou zprávou, že tyto požadavky na bezpečné heslo lze deaktivovat. Celý proces se provádí v Terminálu a postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu otevřeli nativní aplikaci Terminál.
    • Tuto aplikaci najdete v Aplikace -> Utility, popřípadě ji spustíte přes Spotlight.
  • Po spuštění Terminálu se zobrazí malé okno, do kterého se vkládají příkazy.
  • Nyní je tedy nutné, abyste si zkopírovali příkaz, který přikládám níže:
pwpolicy -clearaccountpolicies
  • Po zkopírování tento příkaz do Terminálu vložte, například pomocí klávesové zkratky.
  • Jakmile dojde k vložení, tak na klávesnici stiskněte klávesu Enter, čímž se příkaz provede.
  • Nakonec je nutné do Terminálu zadat vaše aktuální administrátorské heslo.
  • Po zadání vložení hesla potvrďte opětovným stisknutím klávesy Enter.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na Macu deaktivovat nutnost pro využití bezpečného hesla. Jak už jsem zmínil výše, tak někteří jedinci upřednostňují pohodlnost před bezpečím. Namísto složitého hesla si tak nastaví nejkratší možné heslo, díky čemuž se bude možné jednoduše přihlásit, na druhou stranu je ale případné prolomení takového jednoduchého hesla o mnoho jednodušší. Pro změnu hesla stačí přejít do  -> Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí, kde se autorizujte a klepněte na Změnit heslo…

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více